Wystarczająco dobry rodzic nastolatka

Spotkanie ma formę warsztatu – osoby uczestniczące proszone są o włączenie kamerki i wymianę refleksji. Niektóre ćwiczenia wykorzystują możliwość pracy w małych grupach.

Jesper Juul, duński terapeuta rodzinny, powiedział, że nie ma idealnych rodziców. Nawet w przybliżeniu. Warto zatem porzucić marzenie o idealnym rodzicielstwie i spróbować być wystarczająco dobrym rodzicem. Jeśli masz nastoletnie dziecko i chciałbyś być dla niego wystarczająco dobrym rodzicem, ale nie jesteś pewien/pewna co to tak właściwie znaczy i jak to osiągnąć, zapraszamy cię na warsztat, w trakcie którego będziesz mógł/mogła:
– przyjrzeć się temu, czego potrzebuje od ciebie twoje nastoletnie dziecko,
– sprawdzić, co może być dla niego trudnością w relacjach z tobą,
– poćwiczyć komunikację, która pozwala pozostać w kontakcie,
– dowiedzieć się, jak wystarczająco reagować na trudne sytuacje,
– usłyszeć, jak być przywódcą dla dorastającego dziecka,
– zastanowić się  czego ty jako rodzic potrzebujesz dla siebie.

Kiedy: 16.04, wtorek, godz. 18.00-20.15

Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką

Dla kogo: rodzice/opiekunowie nastolatków, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.

Spotkanie poprowadzi Anna Kasprzycka

pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, trenerka warsztatu i treningu psychologicznego oraz terapeutka związana z warszawską Pracownią Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, w której zajmuje się psychoterapią młodych dorosłych oraz wspieraniem nastolatków i rodzin. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem, która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 16-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.