- wydarzenie już minęło.
Pierwsza pomoc w radzeniu sobie ze stresem
Spotkanie ma formę warsztatu – osoby uczestniczące proszone są o włączenie kamerki i wymianę refleksji. Niektóre ćwiczenia wykorzystują możliwość pracy w małych grupach.
To mit, że można bezstresowo wychowywać dzieci, albo bezstresowo żyć. Nie da się stresu pozbyć z życia swojego ani naszych bliskich. Stres to reakcja fizjologiczna wspierająca w przetrwaniu trudnych momentów. I możemy nauczyć się korzystać z jej mocy.
W czasie tego spotkania dowiecie się:
- czym różni się stresor od stresu,
- czym jest cykl reakcji stresowej,
- jak przechodzić od rozregulowania i wracać do równowagi,
- jak budować bazę wspierających strategii.
Kiedy: 17.04, środa, godz. 17.30-19.45
Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
Spotkanie poprowadzi Sylwia Włodarska
- w swojej pracy zajmuje się mediacją w nurcie Porozumienia bez Przemocy, facylitacją EmotionAid, uczy empatycznej komunikacji, transformowania konfliktów, regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem. Sylwia jest absolwentką studiów podyplomowych “Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, kursu Coaching oparty na empatii, Intensywnego Kursu Mediacji, Need Based Coaching. Jest współzałożycielką Fundacji RoRo. Prywatnie mamą trójki ludzi. Mieszka z dwoma psami i kotem. Myśli o sobie jako o Pani Swojego Szczęścia.
- Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.
- Informacje o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć prosimy zgłaszać na adres warsztaty@fundacjaroro.org na co najmniej 5 dni roboczych przed zajęciami.
- Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy jedno słowo na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
Projekt „Rodzicem być – sobą być, edycja 9” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.