Gry matematyczne – cykl zajęć dla dzieci 5-6 lat

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz wziąć udział w całym cyklu. Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

Zapraszamy na gry matematyczne – warsztaty, podczas których zdradzimy kilka przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy, będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty. Podczas zajęć czeka na Was trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania oraz wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Aktywności proponowane na zajęciach skupią się na rozwijaniu właśnie tych umiejętności. Temu służy powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii.

Podczas spotkań bardzo ważna będzie też rola opiekuna i wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi. Prezentowane gry pomyślane będą dla minimum dwóch osób. Proponowane będą w kilku wariantach, które wybierzecie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. Pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające, powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku będzie, gdy na końcu zajęć aktywny będzie tylko opiekun, który zanotuje gry i zaproponuje je dziecku w sprzyjającym czasie, w domu.

Kiedy: wtorki, terminy: 16.04, 23.04, 30.04, 7.05, godz. 17.00-17.45

Gdzie: Miejsce Akcji Piaskowa 7

Dla kogo: dzieci 5-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.

* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy słowo „Rezygnuję” z podaniem nazwy warsztatów wysłane na adres warsztaty@fundacjaroro.org).