Spójrz na konflikty jak na szansę

Konflikty są nieodłączną częścią życia. Zbyt często skupiamy się na tym, żeby ich nie było, zamiast skorzystać z możliwości rozmawiania, poznawania się i szukania sposobów na uwzględnienie różnorodności. Im bardziej unikamy konfliktów, tym bardziej unikamy bliskości, tym mniej nasza relacja jest prawdziwa i oddalamy się od siebie.

W czasie tego spotkania spojrzymy na konflikt w rodzinie bardziej jak na szansę, a mniej jak na zagrożenie. Przedstawione zostaną narzędzia, które pomagają w przechodzeniu przez konfliktową sytuację dbając o poczucie bezpieczeństwa osób biorących w niej udział.

Podczas warsztatu poznacie:

• 5 umiejętności wspierających dialog
  • sposoby na zadbanie o siebie przed, w trakcie i po trudnej rozmowie
  • różne sposoby radzenia sobie z konfliktem

Na warsztat zapraszamy rodziców/opiekunów dzieci wczesnoszkolnych.

Kiedy: 10.04, środa, godz. 17.30-19.45

Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci wczesnoszkolnych, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.

Spotkanie poprowadzi Sylwia Włodarska

• w swojej pracy zajmuje się mediacją w nurcie Porozumienia bez Przemocy, facylitacją EmotionAid, uczy empatycznej komunikacji, transformowania konfliktów, regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem. Sylwia jest absolwentką studiów podyplomowych “Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, kursu Coaching oparty na empatii, Intensywnego Kursu Mediacji, Need Based Coaching. Jest współzałożycielką Fundacji RoRo. Prywatnie mamą trójki ludzi. Mieszka z dwoma psami i kotem. Myśli o sobie jako o Pani Swojego Szczęścia.