Rusz głową – metody efektywnej nauki (Melsztyńska)

Zapraszamy na cykl pięciu spotkań (stanowiących całość); każde z nich trwa około 1,5 h (2*45 min z przerwą).

Warsztaty oferujemy dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym (4-8 klasa, około 10-14 lat) i ich rodzicom/ opiekunom. Wspólne poznawanie i ćwiczenie mnemotechnik jest nie tylko świetną i przydatną zabawą, okazją do bycia razem w nowym doświadczeniu, ale także zwiększa szanse na stosowanie przez dzieci/młodzież poznanych technik w codziennej nauce.

Co będziemy robić?
W formie kreatywnych wyzwań poznamy kilka technik pamięciowych (mnemotechnik) pozwalających łatwo i trwale zapamiętać różnego rodzaju informacje: piny, numery telefonów, daty, listy słów i wyrażeń, skomplikowane i bezpieczne hasła i inne pomocne w nauce szkolnej, ale i w codziennym życiu.

Dowiemy się przy okazji jak działa pamięć, czym jest uwaga i jaki mamy na nie wpływ. Przy tym wszystkim pozwolimy naszym umysłom na odrobinę szaleństwa i nieszablonowe myślenie.

Cykl może być inspiracją do dalszego rozwoju, ale zostawi każdego z uważnych uczestników z pakietem bardzo praktycznych narzędzi ułatwiających naukę i codzienne funkcjonowanie.

Warsztaty są przygotowane w bardzo elastycznej formule. W zależności od potrzeb i możliwości Uczestników szczegółowy plan może ulegać zmianom. Być może niektóre wyzwania będą wymagały więcej czasu, inne okażą się znane i będziemy mogli zagłębić się w mniej poznane obszary.

Na każdych zajęciach będziemy też wykonywać ćwiczenia szczególnie wymagające wobec uwagi, szybkości reakcji, pamięci roboczej czy kreatywności.

Kiedy: wtorki: 9, 16, 23 kwietnia oraz 7, 14 maja, godz.: 17:00 – 18:30

Gdzie: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXX, ul. Melsztyńska 4/10.

Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku szkolnym (4-8 klasa, około 10-14 lat) i ich rodzice/ opiekunowie

Spotkanie poprowadzi Iwona Osik – psycholog, pedagog, trener umiejętności poznawczych

Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi psychoedukację z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako psycholog i pedagog szkolny. Zaprasza też na zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i dorosłych.

„Stawiam na rozwój, edycja 12”
Zadanie współfinansowane ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.

Wszystkie miejsca na te warsztaty zostały zarezerwowane. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie nimi.

W trosce o ich efektywność chcemy zadbać o optymalną liczbę uczestników. Jeśli jednak otrzymamy wiadomość o rezygnacji z uczestnictwa od zapisanych, bardzo chętnie zaprosimy kolejne chętne osoby.

Jeśli chcesz, aby powiadomić Cię o wolnym miejscu zapisz się na listę rezerwową wypełniając formularz pod przyciskiem poniżej.

Kategorie Wydarzenie:
,