Zapraszamy na cykl pięciu spotkań (stanowiących całość); każde z nich trwa około 1,5 h (2*45 min z przerwą).
Warsztaty oferujemy dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym (4-8 klasa, około 10-14 lat) i ich rodzicom/ opiekunom. Wspólne poznawanie i ćwiczenie mnemotechnik jest nie tylko świetną i przydatną zabawą, okazją do bycia razem w nowym doświadczeniu, ale także zwiększa szanse na stosowanie przez dzieci/młodzież poznanych technik w codziennej nauce.
Co będziemy robić?
W formie kreatywnych wyzwań poznamy kilka technik pamięciowych (mnemotechnik) pozwalających łatwo i trwale zapamiętać różnego rodzaju informacje: piny, numery telefonów, daty, listy słów i wyrażeń, skomplikowane i bezpieczne hasła i inne pomocne w nauce szkolnej, ale i w codziennym życiu.
Dowiemy się przy okazji jak działa pamięć, czym jest uwaga i jaki mamy na nie wpływ. Przy tym wszystkim pozwolimy naszym umysłom na odrobinę szaleństwa i nieszablonowe myślenie.
Cykl może być inspiracją do dalszego rozwoju, ale zostawi każdego z uważnych uczestników z pakietem bardzo praktycznych narzędzi ułatwiających naukę i codzienne funkcjonowanie.
Warsztaty są przygotowane w bardzo elastycznej formule. W zależności od potrzeb i możliwości Uczestników szczegółowy plan może ulegać zmianom. Być może niektóre wyzwania będą wymagały więcej czasu, inne okażą się znane i będziemy mogli zagłębić się w mniej poznane obszary.
Na każdych zajęciach będziemy też wykonywać ćwiczenia szczególnie wymagające wobec uwagi, szybkości reakcji, pamięci roboczej czy kreatywności.
Kiedy: wtorki: 9, 16, 23 kwietnia oraz 7, 14 maja, godz.: 17:00 – 18:30
Gdzie: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXX, ul. Melsztyńska 4/10.
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku szkolnym (4-8 klasa, około 10-14 lat) i ich rodzice/ opiekunowie
Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi psychoedukację z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako psycholog i pedagog szkolny. Zaprasza też na zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i dorosłych.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy jedno słowo na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
„Stawiam na rozwój, edycja 12”
Zadanie współfinansowane ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.
Wszystkie miejsca na te warsztaty zostały zarezerwowane. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie nimi.
W trosce o ich efektywność chcemy zadbać o optymalną liczbę uczestników. Jeśli jednak otrzymamy wiadomość o rezygnacji z uczestnictwa od zapisanych, bardzo chętnie zaprosimy kolejne chętne osoby.
Jeśli chcesz, aby powiadomić Cię o wolnym miejscu zapisz się na listę rezerwową wypełniając formularz pod przyciskiem poniżej.