Nastolatek na pokładzie – jak zadbac o relacje, gdy dziecko dorasta, cykl 2 spotkań, stacjonarnie

Zapraszamy rodziców nastolatków (od 11 roku życia) – mieszkańców Warszawy, w szczególności Mokotowa na dwudniowe warsztaty, na których porozmawiamy o tym, jak budować relacje w rodzinie, w której jedno lub więcej dzieci dorasta.

Jeśli jesteś już rodzicem nastolatka i widzisz, że wiele się zmieniło w waszych relacjach.

Czasem czujesz bezsilność.

Boisz się o swoje dorastające dziecko.

Złości cię lub smuci,  to jak wygląda wasza relacja.

Zastanawiasz się, czy życie z nastolatkiem musi oznaczać ciągłe konflikty?

Chcesz wiedzieć jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się od ciebie i na każdym kroku to manifestuje?

Niepokoi cię, że twoje nastoletnie dziecko się (nie) buntuje?

Zastanawiasz się jak rozumieć zmienne nastroje, milczenie i drażliwość nastolatka? Jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?

Czy i gdzie stawiać teraz granice?

Nurtują Cię te pytania?  Ten warsztat jest dla Ciebie

W trakcie warsztatu poruszymy następujące zagadnienia:

– jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie — inaczej się ubiera, długo śpi, komunikuje się elektronicznie, słucha zupełnie niezrozumiałej dla mnie muzyki i odzywa się półsłówkami?

– czego nastolatki nie znoszą?

– czego nastolatki potrzebują?

– co na to wszystko biologia?

– jak rozumieć trudne zachowania nastolatka?

– nowe wyzwania komunikacyjne,

– jak wyrażać swoje zdanie?

– jak rozmawiać o obowiązkach?

– jak rozmawiać o trudnych sprawach?

– jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?

– jak stawiać opór nastolatkowi?

– jak zachęcić go do współpracy?

– jak cieszyć się życiem i być w kontakcie?

Kiedy: 6 i 7 kwietnia, na oba spotkania obowiązuje jeden zapis – warsztaty są cyklem 2 spotkań, godzina 10:00 – 16:00

Gdzie: Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców/ opiekunów dzieci w wieku nastoletnim – mieszkańców Warszawy, w szczególności mieszkańców Mokotowa lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Mokotowie

Spotkanie poprowadzi Anna Kasprzycka

– pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z warszawską Pracownią Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, w której zajmuje się psychoterapią młodych dorosłych. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem, która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.

„Stawiam na rozwój, edycja 12”
Zadanie współfinansuje m.st. Warszawa, dzielnica Mokotów.

Mokotów, Dom Kultury KADR
Rzymowskiego 32