z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

o nas

Fundacja RoRo działa od 2010 roku.

Naszą misją jest wspieranie rodziców w poszukiwaniu własnej filozofii rodzicielstwa

opartej na wartościach bliskości, szacunku i zaufania.

W RoRo wspieramy rodziców w poszukiwaniu własnej drogi rodzicielstwa opartej na bliskości, szacunku i zaufaniu.

Prowadzimy warsztaty dla rodziców i zajęcia dla dzieci. 

Poruszamy tematy związane z rozwojem osobistym, kompetencjami wychowawczymi oraz społecznymi wierząc, że rozwój tych umiejętności pomaga nam być nie tylko lepszymi rodzicami, ale przede wszystkim szczęśliwszymi i bardziej spełnionymi ludźmi.

Bliskie jest nam porozumienie bez przemocy (NVC) i rodzicielstwo bliskości. Podczas warsztatów dajemy konkretne narzędzia, chcemy także inspirować do poszukiwań i odkrywania własnej drogi rodzicielstwa.

Wiemy czego potrzebują rodzice, bo same nimi jesteśmy. Fundacja powstała z inicjatywy 5 matek, które poznały się w 2009 roku podczas pierwszego spotkania Klubu Mam na Mokotowie – społecznej inicjatywy Agnieszki Amborskiej i Justyny Trofimiuk-Suszyckiej. 

Do tej pory w naszych działaniach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy rodziców i dzieci. Chcemy, żeby nasza oferta była jak najszerzej dostępna. Dlatego organizowane przez nas zajęcia są bezpłatne. 

Tylko we wrześniu 2022 roku z zajęć, które prowadziliśmy, skorzystało ponad 5000 uczestników.

Zarząd

AGNIESZKA AMBORSKA

AGNIESZKA AMBORSKA

Współzałożycielka i szefowa Fundacji RoRo, trenerka rozwoju osobistego, współtwórczyni Pracowni Eksperymentu. Prowadzi warsztaty z zakresu asertywności, efektywności osobistej, radzenia sobie ze złością i stresem. Uczestników swoich zajęć lubi inspirować do zmian i do brania życia w swoje ręce. Ma męża i trójkę dzieci. Lubi pływać i odkrywać piękno Polski.

MAGDALENA RAMOS-SMUL

MAGDALENA RAMOS-SMUL

Politolożka, studiowała w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na UW. Przygodę z organizacjami pozarządowymi zaczęła na studiach jako wolontariuszka. RoRo towarzyszy jej od 2016 r. W Fundacji zajmuje się porządkowaniem rzeczywistości i pisaniem projektów. Prywatnie mama dwóch synów.

LILIANA MARCINIAK

LILIANA MARCINIAK

Etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagożka oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Doświadczenie zdobywała przez wiele lat, pracując w placówkach konwencjonalnych i alternatywnych. Uwielbia podróże, budownictwo wielorodzinne i ubrania i dodatki. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć, przerabiać ubrania, tworzyć biżuterię i pomoce dla swoich podopiecznych. Zainteresowaniami i doświadczeniem od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami/kami. Mama Heli.

Zespół fundacji

IWONA OSIK

IWONA OSIK

Psycholog, pedagog, mediator rodzinny, koordynator projektów.  W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako jako psycholog i pedagog szkolny. Prowadzi też zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i seniorów.

ANNA LIPIEC

ANNA LIPIEC

Koordynatorka projektów edukacyjnych i społecznych. Absolwentka zarządzania i marketingu, polityki społecznej oraz dziennikarstwa. W wolnym czasie piecze ciasta, na które od czasu do czasu można trafić na mieście, fotografuje rodziny z dziećmi oraz organizuje spacery i gry miejskie.

Skip to content