ZAJĘCIA ODWOŁANE
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zastanowimy się nad tym, jak doniosłą rolę w życiu dzieci odgrywa zabawa i jak mądrze w niej towarzyszyć mogą dorośli. Poznamy jej funkcje w dziecięcym poznaniu świata, nauczymy się ją obserwować, by docierać do dziecięcych potrzeb. Z perspektywy dziecka i rodzica wyróżnimy różne typy zabaw, by świadomie towarzyszyć dziecku w rozwoju i odpowiadać na potrzeby. Odpowiemy sobie również na pytanie, czy zabawy może być za dużo? Czy rozgraniczenie zabawy i nauki ma sens?
Na spotkanie można przyjść z małym dzieckiem, które podczas spotkania pozostaje pod opieką rodzica.
Termin: 27.05, poniedziałek, godz. 10.30-12.45
Gdzie: MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9 (Wola)
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci przedprzedszkolnych i przedszkolnych, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
– antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy jedno słowo na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
Projekt „Rodzicem być – sobą być, edycja 9” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.