Zapraszamy na wykład podczas którego praktyczka i specjalistka psychiatrii dziecięcej przybliży tematykę zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) u najmłodszych. Opowiedzie o jego przyczynach, objawach i metodach postępowania. Podczas spotkania postaramy się również obalić mity i zwrócić uwagę na to jak budować odporność psychiczną od najmłodszych lat dziecka.
Kiedy: 15 listopada (piątek), godzina 9:30-11:45
Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki regionu ostrołęckiego
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza pracą w Oddziale Dziennym i Stacjonarnym oraz PZP, prowadziła szkolenia specjalizacyjne dla psychiatrów dzieci i młodzieży, uczyła studentów medycyny i studentów kierunków medycznych, przeprowadzała badania naukowe, prowadziła i koordynowała badania kliniczne, jak również prowadziła warsztaty dla rodziców dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Dyżurowała również w Szpitalu w Józefowie Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji. Tytuł specjalisty zdobyła w 2015 roku. W 2017 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie obrony pracy doktorskiej poświęconej ocenie wpływu nasilenia objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej na masę ciała i BMI u dzieci i młodzieży. Ukończyła 4-letnie szkolenie terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT. Jest autorką licznych publikacji naukowych, doniesień zjazdowych jak również rozdziałów książek. Stale poszerza swoją wiedzę na konferencjach, warsztatach i szkoleniach w Polsce i za granicą. Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej oraz spektrum autyzmu, szczególnie u dziewczynek.
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online.
Oznacza to, że uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji, pracy w parach i grupach.
Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej konieczne jest zatem korzystanie przez wszystkich z kamerki i mikrofonu.
Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy wysłanie „rezygnuję” na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
„Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego, edycja 2”
Zadanie finansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.