Zapraszamy serdecznie na warsztaty dedykowane rodzicom dzieci wczesnoszkolnych, podczas których będziemy zgłębiać zagadnienia związane ze specyfiką rozwoju dziecka w tym kluczowym okresie życia.
Spotkanie będzie okazją do zrozumienia, z jakimi wyzwaniami borykają się dzieci w tym wieku oraz jakie trudności mogą napotykać w środowisku szkolnym.
Podczas warsztatów omówimy, jak skutecznie wspierać dzieci, które doświadczają porażek lub odrzucenia w szkole, oraz jak budować ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.
Skupimy się na praktycznych wskazówkach, które pomogą rodzicom w tworzeniu silnych, wspierających relacji z dziećmi, opartych na zrozumieniu, akceptacji i empatii.
Warsztaty to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zadawania pytań oraz zdobycia wiedzy, która pozwoli lepiej zrozumieć potrzeby i emocje dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wspólnie poszukamy skutecznych metod wzmacniania dziecka, by mogło ono pewnie kroczyć przez szkolne wyzwania, z poczuciem własnej wartości i wsparciem rodzica.
Kiedy: cykl 4 spotkań, obowiązujue jeden zapis: 2, 9, 16, 23 października (środy), godz. 18:00-21:00
Gdzie:zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, dzielnicy Mokotów.
Studia ukończyła w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (specjalizacja kliniczna). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Instytucie Psychiatrii i Neurologii, czy też pracując w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP, jak i Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców”. Jednak największe doświadczenie zdobywa, będąc Mamą. Na co dzień prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty oraz grupy wsparcia dla rodziców, podczas których skupia się na budowaniu konstruktywnej relacji Rodzic-Dziecko. Korzystając z najnowszej wiedzy naukowej, stara się łączyć różne koncepcje, nurty i narzędzia, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rodziny.”
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online.
Oznacza to, że uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji, pracy w parach i grupach.
Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej konieczne jest zatem korzystanie przez wszystkich z kamerki i mikrofonu.
Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy jedno słowo na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
„Stawiam na rozwój, edycja 12”
Zadanie współfinansuje m. st. Warszawa, dzielnica Mokotów