Zapisy na listę rezerwową: prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy o podanie tematu warsztatów („Dziecko w szkole”), a w treści kontaktowego numeru telefonu.
Twoje dziecko nie jest już przedszkolakiem? Rozpoczyna lub niedawno rozpoczęło edukację wczesnoszkolną, a ty zastanawiasz się, jak je wpierać w radzeniu sobie nowymi wyzwaniami? Zapraszamy na warsztat, przeznaczony dla rodziców dzieci wczesnoszkolnych, na którym:
– opowiemy o cechach rozwoju dziecka między 6 a 11 rokiem oraz potrzebach na tym etapie rozwoju;
– przyjrzymy się emocjonalności dziecka szkolnego;
– zastanowimy się, czego od dziecka na tym etapie chce świat a czego my, rodzice;
– zajemy się tematem relacji rówieśniczych;
– zastanowimy się, jakie działania rodzica wspierają rozwój społeczny dziecka, a jakie go mogą ograniczać i hamować;
– odpowiemy sobie na pytania dotyczące przywództwa i oddawania odpowiedzialności dziecku;
– sprawdzimy, jak można rozumieć sytuacje trudne.
Termin: 03.04, czwartek, godz. 18.00-20.15
Forma: warsztaty w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci wczesnoszkolnych, szczególnie mile widziani są mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola
– pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z warszawską Pracownią Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, w której zajmuje się psychoterapią młodych dorosłych. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem, która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatu. Uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji. Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej prosimy o korzystanie z kamerki i mikrofonu. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć udział w spotkaniu. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o tym. Dzięki temu zwolni się miejsce dla innej osoby (wystarczy przesłać maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org, a w tytule podać nazwę warsztatów i słowo „Rezygnuję”).
Projekt „Rodzinnie na Woli” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.