Zapisy na listę rezerwową: prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy o podanie tematu warsztatów („Trudne zachowania”), a w treści kontaktowego numeru telefonu.
Zapraszamy na spotkanie, na którym przyjrzymy się bliżej zachowaniom małych dzieci. Szczególnie tym mniej dla nas zrozumiałym, czasem trudnym do zaakceptowania jak np. popychanie, niechęć do ubierania się czy mycia, ciągłe wiercenie się. Spróbujemy odczytać znaczenia, jakie dla dziecka ma dane zachowanie. Poszukamy źródeł tych zachowań w sensoryce. A jeśli nie w sensoryce, to gdzie jeszcze możemy szukać przyczyn? Spróbujemy na te zachowania spojrzeć z innej perspektywy, która pozwoli nam pomóc dziecku w przyjazny i naturalny sposób, przezwyciężać trudności.
Termin: 18.11, poniedziałek, godz. 18.00-20.15
Forma: wykład z elementami warsztatu
Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile widziani są mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola
– antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie wykładu z elementami warsztatu. Uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji. Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej prosimy o korzystanie z kamerki i mikrofonu. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy jedno słowo na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
Projekt „Rodzicem być – sobą być, edycja 9” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.