Zapraszamy za zajęcia, na których stworzymy kartki, karnety i obrazki pełne ciepłych życzeń na zimowe dni. Będzie to okazja do pomyślenia o bliskich i kreatywnej zabawy. Przygotujcie ręce i wyobraźnię.
Podczas tego spotkania z działaniami twórczymi, z prostych materiałów plastycznych lub z codziennych przedmiotów powstaną rodzinne wytwory. Dziecięca twórczość, doświadczanie własnej kreatywnej sprawczości, to ważny element harmonijnego rozwoju dzieci. Zajęcia adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci oraz bliskich im dorosłych. W zajęcia wplecione są elementy terapii ręki: aktywności twórcze zostaną tak przemyślane, by wspierały naturalne przygotowanie dziecięcej ręki do wymagających umiejętności.
Kiedy: środa, 4.11, godz. 17.35-18.45
Gdzie: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46, ul. Chłodna 11
Dla kogo: dzieci 3-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
– antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (na adres warsztaty@fundacjaroro.org wyślij wiadomość „rezygnuję – tytuł i data spotkania”).
Projekt „Rodzicem być – sobą być, edycja 9” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.