Zapisy na listę rezerwową: prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy o podanie tematu warsztatów („Relacje rodzeństwa”), a w treści kontaktowego numeru telefonu.
– Mamo on mnie bije! – I co się gapisz?! – To moje! Oddawaj! – Wynoś się z mojego pokoju! – Nienawidzę cię!
Znasz to? Twoje dzieci ciągle się kłócą, przezywają, biją i rywalizują ze sobą o wszystko, a wasz wspólny dom przypomina pole bitwy? Kłótnie, rywalizacja, emocje pomiędzy twoimi dziećmi doprowadzają Cię do frustracji? Jesteś wobec nich bezsilna/ny? Próbowałaś/eś już wielu metod, ale oni nadal wciąż ze sobą walczą? Bycie rodzicem to często wyzwanie, szczególnie gdy opiekujemy się więcej niż jednym dzieckiem. Gdy na świecie pojawia się drugie dziecko, nasza rodzinna mapa relacji ulega istotnej zmianie. Podczas warsztatu:
– sprawdzimy, co pomaga, a co zaostrza konflikty;
– zastanowimy się, jak pomóc dzieciom tworzyć dobre relacje na długie lata;
– poszukamy odpowiedzi na to, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach.
Termin: 19.11, wtorek, godz. 18.00-20.15
Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile widziani są mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola
– pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z warszawską Pracownią Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, w której zajmuje się psychoterapią młodych dorosłych. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem, która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie wykładu z elementami warsztatu. Uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji. Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej prosimy o korzystanie z kamerki i mikrofonu. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy jedno słowo na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
Projekt „Rodzicem być – sobą być, edycja 9” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.