Zapisy na listę rezerwową. Poprosimy o maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org z dopiskiem „Spotkanie 4 czerwca”. W treści maila prosimy podać numer telefonu.
Okres dorastania to czas intensywnych zmian, zarówno dla młodzieży, jak i dla ich rodziców. To czas buntu, poszukiwania tożsamości, huśtawek nastrojów i prób przekraczania granic. Wiele relacji rodzinnych w tym czasie przechodzi poważne próby, a dorośli często czują się zagubieni i bezradni wobec zachowań swoich dorastających dzieci. Warsztaty mają na celu wsparcie rodziców w zrozumieniu tego trudnego etapu oraz wyposażenie ich w praktyczne narzędzia do budowania dobrej, wspierającej relacji z nastolatkiem.
Podczas warsztatów uczestnicy:
Termin: 5.06, czwartek, godz. 18.00-20.15
Forma: warsztaty w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci w wieku 11–18 lat, pierwszeństwo w zapisach mają mieszkańcy Woli
– pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z warszawską Pracownią Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, w której zajmuje się psychoterapią młodych dorosłych. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem, która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatu. Uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji. Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej prosimy o korzystanie z kamerki i mikrofonu. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć udział w spotkaniu. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o tym. Dzięki temu zwolni się miejsce dla innej osoby (wystarczy przesłać maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org, a w tytule podać nazwę warsztatów i słowo „Rezygnuję”).
Projekt „Rodzinnie na Woli” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.