Zapraszamy rodziców na cykl trzech spotkań warsztatowych, które pomogą lepiej zrozumieć dziecko i nauczyć się prowadzenia rozmów sprzyjających współpracy. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie komunikacji, które pozwolą budować relację opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.
Podczas spotkań poruszymy tematykę:
Perspektywa rodzica i dziecka – Jak różne mogą być sposoby postrzegania tej samej sytuacji? Jak zbudować rozmowę, która uwzględnia potrzeby obu stron?
Rozwiązywanie problemów i ustalanie zasad – Jak wspólnie z dzieckiem szukać rozwiązań i tworzyć zasady, które będą akceptowane i przestrzegane?
Skuteczna komunikacja – Jak rozmawiać, by dziecko czuło się wysłuchane i zrozumiane? Jak unikać błędów komunikacyjnych prowadzących do konfliktów?
Warsztaty mają formę interaktywną – będziemy pracować na przykładach z życia, ćwiczyć techniki rozmowy oraz analizować różne scenariusze. Dzięki temu rodzice zyskają nie tylko wiedzę, ale i konkretne narzędzia do codziennej komunikacji z dzieckiem.
Kiedy: 23, 30.04 oraz 07.05 (środy), godz. 9.30-11.45 – zajęcia są cyklem 3 spotkań, obowiązuje jeden zapis.
Gdzie: Online (Zoom). Przed spotkaniem, na adres mailowy podany w formularzu zapisów, wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.
Dla kogo: rodzice, opiekunowie, mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, szczególnie Dzielnicy Śródmieście.
Studia ukończyła w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (specjalizacja kliniczna). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Instytucie Psychiatrii i Neurologii, czy też pracując w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP, jak i Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców”. Jednak największe doświadczenie zdobywa, będąc Mamą. Na co dzień prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty oraz grupy wsparcia dla rodziców, podczas których skupia się na budowaniu konstruktywnej relacji Rodzic-Dziecko. Korzystając z najnowszej wiedzy naukowej, stara się łączyć różne koncepcje, nurty i narzędzia, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rodziny.”
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online.
Oznacza to, że uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji, pracy w parach i grupach.
Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej konieczne jest zatem korzystanie przez wszystkich z kamerki i mikrofonu.
Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy wysłanie „rezygnuję” na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
„Rodzinne Śródmieście – wspieranie działań w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii i przemocy w rodzinie, edycja 4″
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnica Śródmieście