Zapraszamy na gry matematyczne – warsztaty, podczas których zdradzimy kilka przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy, będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty. Podczas zajęć czeka na Was trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania oraz wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Aktywności proponowane na zajęciach skupią się na rozwijaniu właśnie tych umiejętności. Temu służy powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii.
Podczas spotkań bardzo ważna będzie też rola opiekuna i wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi. Prezentowane gry pomyślane będą dla minimum dwóch osób. Proponowane będą w kilku wariantach, które wybierzecie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. Pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające, powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku będzie, gdy na końcu zajęć aktywny będzie tylko opiekun, który zanotuje gry i zaproponuje je dziecku w sprzyjającym czasie, w domu.
Kiedy: wtorek, 2.04. godz. 16.45-17.30
Trzy spotkania już się odbyły, ale zapraszamy do zapisu na ostatnie spotkanie 2 kwietnia..
Gdzie: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25 – „Ekoteka” ul. Żytnia 64
Dla kogo: dzieci 5-6 lat wraz z rodzicami/opiekunami, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
– antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy słowo „Rezygnuję” z podaniem nazwy warsztatów wysłane na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
Projekt „Rodzicem być – sobą być, edycja 9” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.