Jedno spotkanie już się odbyło. Zapisujesz się na cykl od drugiego spotkania.
Czy zdarza Ci się czuć bezradność wobec trudnych emocji dziecka? Szukasz sposobu na wychowanie bez kar, gróźb i poczucia winy? Te warsztaty są dla Ciebie! W trakcie 5 spotkań poznasz podejście oparte na szacunku, empatycznej komunikacji i autentyczności. Otrzymasz wiedzę i inspiracje na bazie Porozumienia bez Przemocy (NVC) i podejścia Jespera Juula, które pomogą Ci budować nowej jakości relację ze swoim dzieckiem. W trakcie trwania zajęć możesz spodziewać się i kawałków teoretycznych, i przestrzeni na wymianę i dzielenie się doświadczeniami z innymi rodzicami, jak również propozycji zadań dotyczących wprowadzania drobnych zmian w kolejnych dniach. Ważne jest, żebyś w trakcie warsztatu zapewnił(a) sobie ciche, odosobnione miejsce sprzyjające skupieniu i – ze względu na komfort i poczucie bezpieczeństwa grupy – zadbał(a) o możliwość pracy z włączoną kamerką.
Zajęcia są bezpłatne.
Kiedy: czwartki, 27.03,10.04, 17.04, 24.04 (prosimy zwrócić uwagę, że 03.04 nie ma spotkania), godz. 18.00-21.00 (jeden zapis na cały cykl)
Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online. Oznacza to, że uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji, pracy w parach i grupach. Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej konieczne jest zatem korzystanie przez wszystkich z kamerki i mikrofonu. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
– psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego, certyfikowana trenerka FamilyLab. Pracuje rozwojowo i terapeutycznie z osobami dorosłymi – indywidualnie i z grupami, w podejściu integracyjnym, łączącym różne nurty i koncepcje. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół rozwijania poczucia własnej wartości, radzenia sobie z trudnymi emocjami, samoregulacji, neuropsychologii, jak też muzykoterapii. Prywatnie jest mamą trójki dzieci, których traktuje jako swoich życiowych nauczycieli. Marta jest pasjonatką koni, wśród których ładuje swoje „baterie”, i lasu.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć udział w spotkaniu. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o tym. Dzięki temu zwolni się miejsce dla innej osoby (wystarczy przesłać maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org, a w tytule podać nazwę warsztatów i słowo „Rezygnuję”).
Projekt „Rodzinnie na Woli” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa Dzielnica Wola.