Jeśli masz na pokładzie nastolatka i chcesz wesprzeć jego i siebie w zdrowym poruszaniu się w świecie cyfrowym, dołącz do naszego spotkania. Wspólnie zastanowimy się, jakie świat cyfrowy daje szanse, a jakie stwarza zagrożenia. Po czym możesz poznać, że twój nastolatek wpadł w tarapaty w sieci? Czym jest grooming? I jak sobie radzić ze szkodliwymi treściami on-line? To już nasze ostatnie z trzech spotkań poświęconych bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Do zobaczenia!
Kiedy: 15.11 (piątek), godz. 18:00-21:00
Gdzie: zajęcia prowadzone będą w formie online, na platformie Zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne będzie stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Mazowsza, regionu ostrołęckiego
– absolwentka psychologii Uniwersytetu Społecznohumanistycznego SWPS oraz studiów podyplomowych z Diagnozy Klinicznej Dziecka i jego Rodziny Uniwersytecie Warszawskim. Trenerka TUS. Przygodę z pracą z dziećmi rozpoczęła od pracy w przedszkolach. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując między innymi w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego oraz świetlicy socjoterapeutycznej. Prywatnie zagorzała fanka przyrody i zwierząt.
WAŻNE! Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online.
Oznacza to, że uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość dyskusji, pracy w parach i grupach.
Dla poczucia bezpieczeństwa i efektywnej pracy warsztatowej konieczne jest zatem korzystanie przez wszystkich z kamerki i mikrofonu.
Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane.
* Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Jeśli mimo wszystko okaże się, że nie możesz uczestniczyć w zajęciach – poinformuj nas o zwolnieniu miejsca dla innej osoby (wystarczy wysłanie „rezygnuję” na adres warsztaty@fundacjaroro.org).
„Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego, edycja 2”
Zadanie finansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.