Opis:
Mówisz „tak” myśląc „nie”?
Masz czasem wrażenie, że inni Cię wykorzystują?
Trudno Ci prosić o pomoc?
Jeśli tak, to zapraszamy Cię na zajęcia grupy rozwojowej, podczas których między innymi:
– podyskutujemy o faktach i mitach dotyczących asertywności,
– zastanowimy się czym różnią się od siebie zachowania uległe, agresywne i asertywne,
– poćwiczmy jak odmawiać i prosić o pomoc,
– dowiesz się jak bronić swojego zdania będąc jednocześnie otwartym na opinie innych,
– zastanowimy się jak konstruktywnie wyrażać i przyjmować krytykę oraz
– jak chwalić i przyjmować komplementy,
– dowiesz się kim jest krytyk wewnętrzny i sprawdzisz co możesz zrobić, aby osłabić jego siłę.
Te warsztaty to przygoda poznawania siebie i rozprawiania się z przekonaniami, które Cię ograniczają. To nauka szacunku do siebie przy równoczesnym szacunku do innych. To podróż ku wewnętrznej sile, ku otwartości, łagodności, stanowczości i odwadze, ku wartościowszym relacjom z ludźmi i większej satysfakcji z życia. Zapraszamy serdecznie!
Warsztaty składają się z 10 cotygodniowych, czwartkowych spotkań, które stanowią całość. Zapraszamy do zapisów osoby, które chcą i mogą wziąć udział w całym cyklu.
To już XI edycja tej grupy rozwojowej.
Kiedy: 21.09, 28.09, 5.10, 12.10, 19.10, 26.10, 2.11, 9.11, 16.11, 23.11, zawsze w godz. 10-13
Gdzie: Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców. Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie.Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.
Uczestnicy poprzednich edycji, zapytani jak zachęciliby koleżankę/ kolegę do wzięcia udziału w kolejnej edycji warsztatów, napisali:
– „Dzięki tym warsztatom poznasz siebie lepiej, będziesz wiedział/a jak zachować się w trudnych dla Ciebie sytuacjach, przepracujesz to, co do tej pory znałaś/eś z teorii.”
– „Warsztaty otwierają oczy na wiele tematów. Dają ogromnego kopa do działania.”
– „Świetna sprawa, żeby słuchać się w siebie. Poznać spostrzeżenia innych ludzi na daną sytuację. Rewelacyjny relaks od codzienności, bardzo dobrze wykorzystane 3 godziny. Poznasz też techniki jak radzić sobie ze stresem, uważniej reagować na daną sytuację. Rewelacyjne zajęcia.”
A na pytanie „Co zajęcia zmieniły w Twoim życiu?” odpowiedzieli:
– „Czuję się mniej sfrustrowana. Lepiej potrafię wyrażać swoje emocje i potrzeby. Mniej we mnie złości, a więcej spokoju i wyrozumiałości dla innych.”
– „Dostarczyły mi wiedzy, spowodowały, że zaczęłam siebie obserwować w różnych sytuacjach i stosować lepsze dla siebie rozwiązania, inaczej reagować i zachowywać się – w efekcie czuję się bardziej komfortowo.”
– „Coraz częściej zwracam uwagę na siebie, na swoje potrzeby, w tak zwanym „zdrowym” egoiźmie.”
– „Zajęcia pomogły mi w zrozumieniu swoich emocji i zachowań. Dały mi siłę do zmian i poczucie, że warto pracować nad sobą.”
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Amborska – certyfikowany trener, ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Lubi inspirować do zmian i do brania życia w swoje ręce. Daje narzędzia, rozbudza motywację do działania. Uczestników swoich warsztatów wspiera w procesie życiowych zmian – w rozwoju asertywności, umiejętności komunikacji oraz zarządzania sobą w czasie, a także w lepszym radzeniu sobie ze złością i ze stresem. Prowadzeniem szkoleń i warsztatów zajmuje się od 2004 roku. Jest szefową Fundacji RoRo, współtworzy także projekt skierowany do dzieci pracowniaeksperymentu.pl Ma męża i trójkę dzieci, lubi pływać.
UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.
Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 2” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy dz. Wola
Partner projektu:
Partner medialny:
Najnowsze komentarze