z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Lubicie zagadki, tajemnicze wskazówki, ciekawe opowieści i wspólne wędrowanie? Jeśli tak, to zapraszamy na rodzinny spacer „Po kroczku, po Woli”.

Podczas spaceru:

x poszukamy zagubionych szyn tramwajowych;

x zmierzymy najwęższy dom w Europie;

x sprawdzimy czy na ulicy Chłodnej jest chłodno, a na ulicy Wroniej latają wrony;

x dowiemy się, jak wygląda warszawskie ciastko;

x zastanowimy się jak strażacy w dawnych czasach szukali pożarów;

x policzymy ile pięter mają najwyższe warszawskie budynki

 

Będzie też trochę opowieści dla dorosłych 🙂

x gdzie ukrywał się bohater filmu „Poszukiwany-poszukiwana”

x które osiedle przyciągało znanych aktorów i piosenkarzy;

x gdzie wydrukowano pierwszy w historii egzemplarz „Gazety Wyborczej”

x gdzie w powojennej Warszawie można było trafić na „Dziki Zachód”

W czasie wycieczki poznacie ciekawe miejsca i usłyszycie wiele tajemniczych historii. Wspólnie poszukamy ukrytych wiadomości i rozwiążemy tajemnicze zagadki.

Spacer poprowadzi Ania Lipiec – licencjonowana przewodniczka, organizatorka spacerów oraz gier miejskich dla dzieci i dorosłych. Jej największą pasją jest Warszawa i wszystko co z nią związane. Współprowadzi bloga DzienDobryWarszawo.pl, na którym pisze o codziennym życiu w mieście, pokazuje ciekawe miejsca i opowiada historie o dawnej Warszawie.

SPACER JEST BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC. NA SPACER ZAPRASZAMY OSOBY, KTÓRE NIE UCZESTNICZYŁY W PIERWSZEJ JEGO EDYCJI, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W CZERWCU.

Kiedy: niedziela, 16 września, w godzinach 11.00-13.00

Gdzie: na Woli, zaczynamy w okolicach Placu Europejskiego (informację o dokładnym miejscu spotkania prześlemy Wam na kilka dni przed spacerem)

Dla kogo: dla rodzin z dziećmi (zapraszamy szczególnie dzieci w wieku 4-8 lat)

Jak się zapisać: na spacer obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. UWAGA: Zapisując całą rodzinę zarezerwujcie jedno miejsce. W formularzu, w polu „imię” wpiszcie imiona wszystkich zgłaszanych osób.

WAŻNE INFORMACJE:

W przypadku deszczowej pogody przełożymy spacer na inny termin. Informację o ewentualnym przełożeniu spaceru wyślemy sms-em.

Spacer jest częścią projektu „Rodzinnie na Woli” – zajęcia, warsztaty, spacery i gra miejska” realizowanego w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zarezerwuj miejsce

Skip to content