z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Empatyczna komunikacja to cykl warsztatów dla rodziców, którzy szukają takiego sposobu komunikacji, który będzie wspierał budowanie relacji w rodzinie. Będziemy ćwiczyć zarówno empatyczne mówienie, jak i słuchanie.  W czasie spotkań uczestnicy zdobędą umiejętności odpowiadania na sytuacje trudne i konfliktowe. Spotkania prowadzone będą w oparciu o Porozumienie bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga, nazywane też językiem życia.

Jeśli chcesz dogadywać się w sposób budujący porozumienie i satysfakcjonujące relacje z sobą i bliskimi, pragniesz nauczyć się wyrażać jasno swoje potrzeby, chcesz słuchać aktywnie i umieć dostrzegać potrzeby w różnych rodzajach komunikatów, to te warsztaty są dla Ciebie.

Poruszane tematy:

  • Aktywne słuchanie i empatia

  • Komunikaty, które blokują porozumienie

  • Spostrzeżenia bez ocen

  • Rozpoznawanie i wyrażanie uczuć

  • Rozpoznawanie i wyrażanie potrzeb

  • Formułowanie próśb

Warsztat poprowadzi Sylwia Włodarska – współzałożycielka Fundacji RoRo, która od 6 lat wspiera rodziców w znajdowaniu własnej filozofii rodzicielstwa opartej na bliskości, szacunku i zaufaniu. Absolwentka studiów podyplomowych „Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, tłumaczka. Prywatnie mama Trójcy, która jest niewyczerpanym, choć często wyczerpującym źródłem inspiracji. Jest naczelną szczęściarą na blogu paniswojegoszczescia.pl

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.. 

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 3”. Zadanie realizowane jest dzięki finansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Warsztaty są cyklem 5 spotkań:

Kiedy: czwartki: 10.05, 17.05, 14.06, 21.06, 28.06, godzina 10.30-13.30

Miejsce: Dom Sąsiedzki na Ulrychowie, ul. Olbrachta 9.

Dla kogo: dla Rodziców.  Można przyjść z małym dzieckiem, które zostaje pod Państwa opieką. Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie. Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.

 

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

Zarezerwuj miejsce

Skip to content