z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Zapraszamy na spotkanie dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu. Będziemy rozmawiać o tym jak rozumieć emocje i reakcje dziecka w odpowiedzi na oczekiwania rodziców. Popracujemy nad komunikacją z przyszłym przedszkolakiem, aby wspierała ona dziecko w nowej sytuacji. Wspólnie przeanalizujemy potrzeby dziecka w tym szczególnym czasie. Na koniec, na przykładzie programu zajęć adaptacyjnych, sformułujemy strategię wspierania Malucha, gdy będzie stawiał „pierwsze kroki” w przedszkolnej rzeczywistości.

Warsztaty poprowadzi Kamila Szulc – psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia m.in. metody pracy z grupą,  którymi posługuje się terapia zajęciowa. Obecnie wykłada podstawy psychologii w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych oraz pracuje z dziećmi w przedszkolu integracyjnym, tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 3” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Termin: 5 czerwca 2018 (wtorek), godzina 10.30 – 12.45

Miejsce: OPS, ul. Porajów 14

Dla kogo: dla rodziców, można przyjść z małym dzieckiem, które zostaje pod opieką rodzica. Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie jednak, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie.Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.

Zarezerwuj miejsce

Skip to content