z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Jak zmienić konflikt w porozumienie? – cykl 3 spotkań, obowiązuje jeden zapis

“W rodzinie z dwojgiem dzieci – kiedy mamy czworo ludzi żyjących pod jednym dachem – może występować około czterdziestu konfliktów dziennie. Cudownie, jeśli jest ich mniej, ale zasadniczo musi ich być tyle, ponieważ stale ścierają się ze sobą rozmaite potrzeby i życzenia.“ JESPER JUUL

Warsztat kierowany jest do rodziców.

Konflikt jest czymś powszechnym i naturalnym. Nie chodzi o to, żeby konflikty nie występowały, ale o to, żeby prowadziły do porozumienia, do doświadczenia czegoś pozytywnego, budującego relacje. By przejść od konfliktu do dialogu potrzebne jest słuchanie i usłyszenie tego, co dzieje się w nas samych i innych ludziach, a także gotowość szukania rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich stron konfliktu..  Warsztat prowadzony będzie w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg.

Podczas warsztatów będziemy omawiać, doświadczać, zgłębiać:

  • czym jest konflikt,
  • przekonania na temat konfliktu,
  • strategie rozwiązywania konfliktu.

Warsztat poprowadzi Sylwia Włodarska – współzałożycielka Fundacji RoRo, która od 6 lat wspiera rodziców w znajdowaniu własnej filozofii rodzicielstwa opartej na bliskości, szacunku i zaufaniu. Absolwentka studiów podyplomowych „Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, tłumaczka. Prywatnie mama Trójcy, która jest niewyczerpanym, choć często wyczerpującym źródłem inspiracji. Jest naczelną szczęściarą na blogu paniswojegoszczescia.pl

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 3”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: 16.10, 23.10, 30.10 (wtorki), w godzinach  10.30 – 13.00
Gdzie: Dom Sąsiedzki na Ulrychowie,  ul.Olbrachta 9
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli. Na spotkania można przychodzić z małymi dziećmi, które podczas zajęć pozostają pod Waszą opieką.   Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie. Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.

 

 

 

Patronat medialny:

Zarezerwuj miejsce

Skip to content