z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Podczas warsztatów postaramy się zrozumieć emocje dziecka, jak i własne. Dowiemy się jak radzić sobie z emocjami, zwłaszcza tymi trudnymi oraz poćwiczymy nowe sposoby reagowania. Poznamy techniki, które wzmacniają i budują w dzieciach poczucie własnej wartości.

Każdy w mniejszym, czy większym stopniu zna książkę „Mały książę”. Kiedy Mały Książę przybywa na Ziemię spotyka Lisa, który daje mu jedną z ważniejszych lekcji w jego życiu. Przyjaźń jest niczym roślina, która jeśli nie będzie podlewana zwiędnie, a istotą przyjaźni jest wzajemne oswojenie. Lisek podkreśla, że tworzenie więzi przebiega powoli i wymaga dużo cierpliwości. Podobnie jest z emocjami.

Na warsztatach odpowiemy sobie na pytanie czy z emocjami również można się zaprzyjaźnić.

Zajęcia poprowadzi Magdalena Golędzinowska, psycholog. Na co dzień pracuje w SPPP „Uniwersytet dla Rodziców” gdzie poprzez konsultacje oraz warsztaty wspiera rodziców w budowaniu relacji Rodzic- Dziecko. Bliskie jest jej podejście, w którym relacja oparta jest na zrozumieniu, szacunku i akceptacji. Prowadzi również grupy dla Dzieci Zdolnych. Zajmuje się także diagnozą i terapią dzieci w wieku 3-10 lat z różnorodnymi problemami rozwojowymi i emocjonalnymi w SPPP „TOP”. Odbywała liczne staże m.in w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Na zajęcia zapraszamy bez dzieci.


Czas:
 sobota 27.10, 9:00-15:00

Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a

Dla kogo: rodzice dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rodzinę, edycja 6”, finansowanego ze źródeł Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Mokotów

Zarezerwuj miejsce

Skip to content