z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

PONIEWAŻ NIE WSZYSCY PRZYSZLI NA PIERWSZE I DRUGIE ZAJĘCIA, TO MOŻEMY DOPISAĆ 2 OSOBY DO CYKLU, ZOSTAŁO JESZCZE 8 SPOTKAŃ

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 1-6 lat na warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze przygotowane na bazie książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, Adele Faber i Elaine Mazlish

Celem zajęć jest wzmocnienie umiejętności lepszego porozumiewania się z dziećmi, kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku, rozumienia zachowań dziecka i wspierania jego rozwoju.

Podczas warsztatów realizowane będą następujące tematy:

  • granice
  • uczucia
  • zachęcanie dziecka do współpracy
  • co zamiast kar?
  • rozwiązywanie problemów i konfliktów
  • zachęcanie do samodzielności
  • „wpisywanie” dziecka w role i uwalnianie od grania ról
  • pomocna zachęta

Udział w zajęciach wzmocni Cię jako rodzica, rozwiniesz umiejętności empatycznej komunikacji, a także będziesz lepiej rozumieć potrzeby dziecka i potrafić na nie odpowiadać.

Wśród uczestników zajęć rozlosujemy 2 książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, Adele Faber i Elaine Mazlish.

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 18 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Zapraszamy rodziców – mieszkańców Warszawy, którzy gotowi są wziąć udział w całym cyklu 10 spotkań.

Na zajęcia zapraszamy bez dzieci.


Czas:
 wtorki, 17:30-20:30, 9.10, 16.10, 23.10, 30.10, 6.11, 13.11, 20.11, 27.11, 4.12, 11.12

Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a

Dla kogo: rodzice dzieci w wieku 1-6 lat

Warsztaty są częścią projektu „Przestrzeń dla rodziny”, finansowanego ze źródeł Miasta Stołecznego Warszawy

Zarezerwuj miejsce

Skip to content