z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-6 lat na warsztaty podnoszące kompetencje wychowawcze przygotowane na bazie książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, Adele Faber i Elaine Mazlish

Celem zajęć jest wzmocnienie umiejętności lepszego porozumiewania się z dziećmi, kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku, rozumienia zachowań dziecka i wspierania jego rozwoju.

Podczas warsztatów realizowane będą następujące tematy:

  • granice
  • uczucia
  • zachęcanie dziecka do współpracy
  • co zamiast kar?
  • rozwiązywanie problemów i konfliktów
  • zachęcanie do samodzielności
  • „wpisywanie” dziecka w role i uwalnianie od grania ról
  • pomocna zachęta

Udział w zajęciach wzmocni Cię jako rodzica, rozwiniesz umiejętności empatycznej komunikacji, a także będziesz lepiej rozumieć potrzeby dziecka i potrafić na nie odpowiadać.

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 18 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, którzy gotowi są wziąć udział w całym cyklu spotkań.

Na zajęcia zapraszamy bez dzieci.


Czas:
 wtorki, 18:00-21:00, 27.03, 10.04, 17.04, 24.04, 8.05, 15.05, 22.05, 29.05, 5.06, 12.06

Miejsce: Przedszkole nr 47, ul. Krochmalna 1

Dla kogo: rodzice dzieci w wieku 0-6 lat

 

Warsztaty są częścią projektu „Rodzinnie na Woli – zajęcia, warsztaty, spacery i gra miejska” realizowanego w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Zarezerwuj miejsce

Skip to content