z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzinę. Dziękujemy.

Maria Montessori  mawiała, że ręce są narzędziem inteligencji dziecka. To m.in. poprzez dotyk i bezpośrednie doświadczanie dziecko może odbierać i poznawać otaczający świat. Dzięki dłoniom i ich stopniowemu usprawnianiu (niemal od samego początku) dzieci osiągają kolejne poziomy samodzielności.
Często o sprawności rąk przypominamy sobie, gdy zaczyna nas coś niepokoić, czasem dopiero w okresie wczesnoszkolnym.
Na spotkaniu przyjrzymy się temu, jak rozwija się ręką dziecka, odpowiemy na pytanie, czy to naturalny proces, czy należy go wspierać? Jeśli tak, to w jaki sposób i kiedy zacząć? Skąd biorą się trudności z gotowością ręki do szkolnych aktywności? Jak to jest z pisaniem? Zbyt wczesna nauka szkodzi czy wspiera? No i co zamiast szlaczka, by wspomagać gotowość ręki do samodzielności i pisania?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie na warsztatach.
Zapraszamy na nie zarówno rodziców małych dzieci, jak i przedszkolaków, także tych najstarszych, dla których ważna jest gotowość, w tym grafomotoryczna, by łagodnie wejść w nowy etap szkolnych aktywności.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Kiedy: piątek, 7 października, godz. 18:00 – 20:15 

Gdzie: w formie online na platformie zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów małych dzieci oraz przedszkolaków

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do wtorku 4 października.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

  • 7 października 2022
    18:00 - 20:15
Skip to content