z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia.  Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział,  zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. 

Arno Stern na jedny z wykladów w Polsce powiedział, że najważniejszą rolą dorosłego jest nie psuć dziecku zabawy.
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zastanowimy się nad tym, jak doniosłą rolę w życiu dzieci odgrywa zabawa i jak mądrze w niej towarzszyć mogą dorośli. Poznamy jej funkcje w dziecięcym poznaniu świata, nauczymy się ją obserwować, by docierać do dziecięcych potrzeb. Z perspektywy dziecka i rodzica wyróżnimy różne typy zabaw, by świadomie towarzyszyć dziecku w rozwoju i odpowiadać na potrzeby. Odpowiemy sobie również na pytanie, czy zabawy może być za dużo? Czy rozgraniczenie zabawy i nauki ma sens?

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Kiedy: poniedziałek, 04.12, godz. 18:00-21:00

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców/ opiekunów – mieszkańców Województwa Mazowieckiego, szczególnie z podregionu żyrardowskiego.


Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.


Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do 27 listopada.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne


  • 4 grudnia 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content