z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzinę. Dziękujemy.

Każdy opiekun małego dziecka słyszał chyba o  sensoryce,  o zabawach sensorycznych i o tym, że są ważnym elementem w rozwoju dzieci. Istnieje także bogata oferta zajęć sensorycznych dla małych dzieci, w której można się pogubić. Podczas warsztatów spojrzymy na aktywności sensoryczne z perspektywy dziecka i jego potrzeb rozwojowych. Powiemy sobie, jak uczą się małe dzieci, na czym polega integracja zmysłów i jak sensownie wspierać dzieci w tych procesach. Poszukamy wspólnie pomysłów, na konkretne aktywności sensoryczne. Skorzystamy też z dorobku Marii Montessori, która zmysły uznała za klucz do umysłu dzieci. Po warsztacie termin „sensoryka” stanie się jasny. Zaczynając od teorii przejdziemy do praktyki – stworzymy zbiór aktywności, które każdy będzie mógł wykorzystać w domu.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Kiedy: środa, 18 maja, godz. 18.00-20.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci do 3 roku życia

Zapisy: za pomocą formularza, który znajduje się poniżej

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do piątku 13 maja.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

  • 18 maja 2022
    18:00 - 20:15
Skip to content