Cieszymy się, że zainteresowało Cię nasze wydarzenie . 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Spotkanie odbywa się online w czasie rzeczywistym.
Zapraszamy na wykład, na którym porozmawiamy o sytuacji zmiany, jaką jest rozpoczęcie uczęszczania do żłobka/przedszkola. Zastanowimy się, co wspiera, a co może zakłócać ten proces. Sierpień to dobry czas, by świadomie przemyśleć, wybrać i podjąć działania, które będą najbardziej odpowiednie dla waszej rodziny. Przyjrzymy się adaptacji, z różnych stron i z różnych perspektyw: dziecka, rodzica, a także nauczyciela/ki. Wszystko po to, by poszerzyć perspektywę i pełniej wspierać siebie i swoich bliskich w tych istotnych zmianach. Spotkanie poprowadzi praktyczka, która od kilkunastu lat towarzyszy w procesie adaptacji dzieciom, rodzicom i nauczycielkom/om.
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.
Termin: środa 02.08.2023, godz. 18.00-20.15
Miejsce: wykład prowadzony będzie w formie online na platformie Zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć w nim udział . Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu żyrardowskiego.
Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i animatorka kultury (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po uzupełnieniu wykształcenia (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym, posiada uprawnienia z oligofrenopedagogiki (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 'Uniterra” w Poznaniu) i do prowadzenia nieprofesjonalnych grup teatralnych. Po licznych kursach doskonalących warsztat pracy nauczyciela małego dziecka, np terapia ręki I i II stopnia. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała pracując w dziecięcych teatrach, żłobkach i klubach malucha. Była managerką kawiarni i księgarni dla dzieci, koordynatorką projektów edukacyjnych w teatrze, placówkach komercyjnych i oświatowych oraz organizacjach pozarządowych. Od ponad 7 lat prowadzi m.in. autorskie grupy zabawowe dla dzieci do 3 roku życia „Domowy plac zabaw i zajęcia matematyczne „Gry matematyczne” dla dzieci wczesnoszkolnych i starszych przedszkolaków w Fundacji Roro. Jest nauczycielką i dyrektorką przedszkola. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do poniedziałku 31 lipca.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Miejsce: ONLINE
- 2 sierpnia 2023
18:00 - 20:15
Najnowsze komentarze