z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Warsztat jest cyklem 2 spotkań – obowiązuje 1 zapis.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiesz się, czym jest stres z punktu widzenia psychologii i neurofizjologii oraz jak, dzięki technikom skoncentrowanym na układzie nerwowym, skutecznie obniżać poziom stresu i uniknąć wypalenia.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Daty spotkań: czwartki, 5 i 12 października – na dwa spotkania obowiązuje jeden zapis

 Godziny spotkania:  13.00-16.00

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego oraz atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu ostrołęckiego


Warsztat poprowadzi Joanna Frejus – ukończyła magisterskie studia psychologiczne i jest w trakcie pełnego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Ukończyła też roczne seminarium psychoterapii okołoporodowej i roczny staż interpersonalny w nurcie Gestalt. W pracy łączy techniki psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii schematów, akceptacji i zaangażowania (ACT), techniki uważnościowe, metody pracy z ciałem i mądrość neurobiologii. W ramach stażu zawodowego pracowała z pacjentami  z doświadczeniem depresji i zaburzeń psychotycznych w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia (szpital w Tworkach). Jako wolontariuszka wspierała pacjentów Szpitala Onkologicznego w Warszawie.  Pracuje pod stałą superwizją. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu osób w okresie okołoporodowym (kobiet w ciąży i mam małych dzieci, kobiet z doświadczeniem poronienia, aborcji) i ich bliskich oraz osób z doświadczeniem depresji, zaburzeń lękowych, kryzysów psychicznych i innych trudności. Wspiera też specjalistki i specjalistów, pracujących z osobami w okresie okołoporodowym: położne, doule, doradczynie laktacyjne, lekarki i lekarzy.  Swoją wiedzą dzieli się na blogu, w wywiadach i na moich profilach społecznościowych @omatkodepresja (InstagramFacebookYouTube). Założyła Fundację Czułość, która działa na rzecz upowszechniania wiedzy o zaburzeniach psychicznych i ułatwiania dostępu do wsparcia. Nagrywa podcast psychologiczny Radio Czułość

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do 29 września.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne


Miejsce:  

  • 5 października 2023
    13:00 - 16:00
Skip to content