z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na wykład interaktywny poświęcony przeciwdziałaniu i reagowaniu na uzależnienia wśród dzieci i młodzieży. Uzależnić można się od zażywania substancji chemicznych, jak i danego zachowania. Przyjrzymy się mechanizmowi uzależnienia i wspólnie będziemy podążać w odkrywaniu odpowiedzi na pytania:
  • jak  rozpoznać symptomy uzależniania?
  • czym się charakteryzują uzależnienia od substancji chemicznych i behawioralne?
  • jak wygląda ichdiagnoza i  kto może jej dokonać?
  • jakie mogą być przyczyny eksperymentowania z używkami i jaką rolę odgrywa w tym kontekście relacja z rodzicami/ opiekunami?
  • jakie działania warto podjąć w ramach domowej profilaktyki?
  • gdzie szukać wsparcia i rzetelnych informacji?

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM.

Wykład poprowadzi Bogusława Gontarz – psycholog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym oraz instruktorka choreoterapii i arteterapii. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, a także Akademii Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Odbyła liczne szkolenia i warsztaty specjalistyczne przygotowujące do pracy szkoleniowej, psychoterapeutycznej i arteterapeutycznej. Stale współpracuje z Uniwerystetm SWPS w Sopocie. Prowadzi warsztaty i webinay z zakresu psychogii kierowane do różnych grup, m.in. nauczycieli, studentów, rodziców, kadry medycznej, uczniów szkół na różnych poziomach edukacji. Na co dzień realizuje prywatną praktykę pscyhologiczno-psychterapeutyczną, w ramach której pracuje z nastolatkami, rodzinami i dorosłymi.

Kiedy: piątek, 3.06, godz. 18:00-21:00

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z placówek edukacyjnych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 3″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Miejsce:  

  • 3 czerwca 2022
    18:00 - 21:00
Skip to content