z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zapraszamy na wykład interaktywny poświęcony zaburzeniom nastroju dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych. W centrum naszej uwagi będzie depresja. Przejdziemy wspólnie drogę od czynników ryzyka i czynników spustowych, przez pierwsze symptomy i pełnoobjawowy przebieg choroby, do tego jak reagować i gdzie szukać pomocy. Porozmawiamy o tym co jest ważne w relacji z dziećmi i młodzieżą, a także, jak i jakie wzmacniać ich zasoby, aby były czynnikami chroniącymi wobec zaburzeń psychicznych. Zatrzymamy się przy zaburzeniach lękowych i autodestrukcji, które często współwystępują z depresją. Spotkanie kierujemy do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Zapraszamy również nauczycieli i osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Zajęcia poprowadzi Bogusława Gontarz – psycholog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym oraz instruktorka choreoterapii i arteterapii. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, a także Akademii Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Odbyła liczne szkolenia i warsztaty specjalistyczne przygotowujące do pracy szkoleniowej, psychoterapeutycznej i arteterapeutycznej. Stale współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Sopocie. Prowadzi warsztaty i webinary z zakresu psychologii kierowany do różnorodnych grup, m.in. nauczycieli, studentów, rodziców, kadry medycznej, uczniów szkół na różnych poziomach edukacji. Na co dzień realizuje prywatną praktykę psychologiczno – psychoterapeutyczną, w ramach której pracuje z nastolatkami, rodzinami i dorosłymi.

Kiedy: piątek, 19.11, godz. 18:00-21:00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Zajęcia skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3) oraz do kadry pomocniczej z przedszkoli i szkół.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 2″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Miejsce:  

  • 19 listopada 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content