z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na wykład interaktywny poświęcony zaburzeniom nastroju dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych. W centrum naszej uwagi będzie depresja i zaburzenia lękowe. Porozmawiamy o tym co jest ważne w relacji z dziećmi i młodzieżą, a także, jak i jakie wzmacniać ich zasoby. Wspólnie wyruszymy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania:
  • jak rozpoznać objawy depresji i zaburzeń lękowych?
  • jakie mogą być ich przyczyny i jaką rolę odgrywa w tym kontekście relacja z rodzicami/ opiekunami?
  • kiedy i jak reagować?
  • gdzie szukać wsparcia i rzetelnych informacji?
  • jak wygląda ich diagnoza i kto może jej dokonać?
  • co robić w sytuacji, gdy dziecko lub nastolatek przejawia zachowania autodestruktywne?

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM.

Wykład poprowadzi Bogusława Gontarz – psycholog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym oraz instruktorka choreoterapii i arteterapii. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, a także Akademii Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Odbyła liczne szkolenia i warsztaty specjalistyczne przygotowujące do pracy szkoleniowej, psychoterapeutycznej i arteterapeutycznej. Stale współpracuje z Uniwerystetm SWPS w Sopocie. Prowadzi warsztaty i webinay z zakresu psychogii kierowane do różnych grup, m.in. nauczycieli, studentów, rodziców, kadry medycznej, uczniów szkół na różnych poziomach edukacji. Na co dzień realizuje prywatną praktykę pscyhologiczno-psychterapeutyczną, w ramach której pracuje z nastolatkami, rodzinami i dorosłymi.

Kiedy: piątek, 22.04, godz. 18:00-21:00

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z placówek edukacyjnych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 3″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Miejsce:  

  • 22 kwietnia 2022
    18:00 - 21:00
Skip to content