W tym niezwykłym czasie chcemy zaprosić Państwa do poznania i doświadczenia uważności.
Badania pokazują, że uważność, a raczej systematyczne jej praktykowanie, pomaga nam lepiej radzić sobie z trudnościami, stresem, trudnymi emocjami i uciążliwymi myślami, stanami depresyjnymi. Uważność przyczynia się do budowania naszego dobrostanu, szczęścia, zdrowia, odporności psychicznej. Nasze spotkania będą miały charakter praktyczny. Będziemy wspólnie poznawać wiedzę i praktykować uważność. Wiele z nas i wielu z nas ma pragnienie przeżycia życia w pełni. Nie chcemy, aby coś ważnego nam umknęło. Chcemy czuć, że żyjemy, czerpać z życia pełnymi garściami. Nie czekać na kiedyś. Tylko żyć. Tu i Teraz. Cykl spotkań z uważnością ma nam dostarczyć praktyk i umiejętności do świadomego i uważnego życia, do koncentrowania się na tym co tu i teraz a nie kiedyś tam. Irena Kwiatkowska w wywiadzie, którego udzieliła mając 97 lat powiedziała, że „żeby być szczęśliwym trzeba się kurczowo trzymać teraźniejszości”. Dzisiaj nasze tu i teraz jest przepełnione niepewnością, lękiem, niezwykłością, trudnościami, ale i dobrymi chwilami. Chcemy pokazać jak można doświadczać pełni naszego życia. Uważność to zestaw praktyk i ćwiczeń, które pomagają nam skupić się na doświadczeniu bieżącego życia, cieszyć się tą chwilą, akceptować ją taką jaka jest. „Skutkiem ubocznym” uważności może być relaks i obniżenie poziomu stresu.
Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, przez sześć tygodni. Na każdym spotkaniu będziemy mieli okazję poznać i doświadczyć jedną technikę, dzielić się swoimi odkryciami. Równocześnie ważnym elementem tych spotkań będzie praktykowanie w domu pomiędzy spotkaniami – aby jak najpełniej posmakować uważności w życiu.
Spotkania realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę zoom. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon z działającą kamerką i głośnikiem oraz stabilne połączenie z internetem. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.
Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.
Kiedy: 6 piątków: 17 i 24.04, 8, 15, 22 i 29.05, godz. 16:30-19:30. Zapisując się na warsztaty wyrażacie Państwo chęć udziału w całym cyklu spotkań.
Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach
Dla kogo: na warsztaty zapraszamy osoby w wieku 55+, w szczególności mieszkańców Mokotowa
Warsztaty są częścią projektu „Wybieram rozwój” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.
- 17 kwietnia 2020
16:30 - 19:30
Najnowsze komentarze