z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Was nasze warsztaty. Przed zapisaniem się upewnijcie się, że na pewno chcecie wziąć w nich udział i macie na to czas.

Zapraszamy na  spotkania z zabawami plastycznymi w formie online. Zainspirujemy Was do stworzenia  domowej pracowni plastycznej. Warsztaty adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów, choć obecność dorosłych nie jest niezbędna przez cały czas trwania spotkania. Mamy przekonanie, ze zwłaszcza w tym nietypowym czasie, dzieci w wieku wczesnoszkolnym poczują radość mogąc pobyć w grupie podczas wspólnych zabaw plastycznych. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów oraz rodzeństwa.

Tym razem tematem przewodnim spotkania będą skarpetkowe pacynki.

Gubią się w pralce, drą się od biegania, i co z nimi? Wyrzucimy? Gdzie tam! Ze starej skarpetki można zrobić własnoręcznie fantastyczną pacynkę, albo i pluszaka jeśli wypchany ją od środka watą. Puśćmy wodze wyobraźni, i dajmy drugie życie tej małej części garderoby!

Co będzie potrzebne:

  • jasna skarpetka (stara, zgubiona z pary) (ew. kilka skarpetek)
  • flamastry
  • kawałki materiału (ze starych szmatek, dziurawych skarpetek, zniszczonych ubranek)
  • sznurek/mulina/wstążka
  • wata (ilość: tak żeby dało się wypchać skarpetkę)
  • klej (najlepiej w płynie albo taki o którym wiemy że da radę skleić materiał)
  • nożyczki

Spotkanie poprowadzi Maria Hetmańska, która optymizmem zaraża innych ciekawością świata i zachwytem nad jego funkcjonowaniem. Między żartami o filmach superbohaterskich stara się zainteresować dzieci ciekawostkami bardziej naukowymi. Poza studiowaniem kognitywistyki na Uniwersytecie Warszawskim interesuje się psychologią i fotografią. Prowadzi zajęcia w Pracowni Eksperymentu, a podczas wakacji jest wychowawcą na półkoloniach Fundacji RoRo. W wolnym czasie śpiewa w zespole teatralno-musicalowym.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 1.06 (poniedziałek), godz. 17.30 – 18.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: dzieci 6-8 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

  • 1 czerwca 2020
    17:30 - 18:15
Skip to content