z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Was nasze warsztaty 🙂 Przed zapisaniem się upewnijcie się, że na pewno chcecie wziąć w nich udział i macie na to czas.

Zapraszamy na  spotkania z zabawami plastycznymi w formie online. Zainspirujemy Was do stworzenia  domowej pracowni plastycznej 🙂 Warsztaty adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów, choć obecność dorosłych nie jest niezbędna przez cały czas trwania spotkania. Mamy przekonanie, ze zwłaszcza w tym nietypowym czasie, dzieci w wieku wczesnoszkolnym poczują radość mogąc pobyć w grupie podczas wspólnych zabaw plastycznych. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów oraz rodzeństwa.

Często zdarzało się Wam wypić w szkole kupioną w sklepie wodę, a potem butelkę po prostu wyrzucić? Co za zmarnowana okazja! Na zajęciach w tym tygodniu ze starej butelki po wodzie zrobimy zabawkę zręcznościową, a jeśli starczy czasu, to może uda nam się też zrobić własnoręczny kubek na kredki. Przygotujcie się na dużo cięcia i klejenia!

Co będzie potrzebne:

  • pusta plastikowa butelka z zakrętką (najlepiej 1,5 litrowa), dobrze przeciąć ją wcześniej tak, aby góra butelki tworzyła rozszerzający się lejek (z tej części będzie zabawka, druga część butelki też się przyda)

  • sznurek (ok. 30cm, może być ozdobna mulina albo cienka wstążka, ale nie nitka)

  • papier kolorowy (najlepiej samoprzylepny)

  • nożyczki

  • taśma klejąca i klej

  • flamastry/kredki/inne rzeczy do ozdoby zabawki i kubka (mogą być też naklejki)

Spotkanie poprowadzi Maria Hetmańska, która optymizmem zaraża innych ciekawością świata i zachwytem nad jego funkcjonowaniem. Między żartami o filmach superbohaterskich stara się zainteresować dzieci ciekawostkami bardziej naukowymi. Poza studiowaniem kognitywistyki na Uniwersytecie Warszawskim interesuje się psychologią i fotografią. Prowadzi zajęcia w Pracowni Eksperymentu, a podczas wakacji jest wychowawcą na półkoloniach Fundacji RoRo. W wolnym czasie śpiewa w zespole teatralno-musicalowym.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 11.05 (poniedziałek), godz. 17.30 – 18.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: dzieci 6-8 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

  • 11 maja 2020
    17:30 - 18:15
Skip to content