z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Powiedzenie „z pustego i Salomon nie naleje” ma w sobie wiele mądrości, a jednocześnie w kontekście rodzicielstwa skłania do pytania, co zrobić, gdy chcemy obdarowywać nasze dzieci wszystkim, co najlepsze, i przekazywać im zasoby, których sami nie dostaliśmy lub nie doświadczyliśmy w dzieciństwie.

Na szczęście ludzki mózg jest neuroplastyczny to znaczy nieustannie się uczy i zmienia pod wpływem naszych doświadczeń. Kluczowe pytanie co zauważasz w życiu? Na czym skupiasz swoją uwagę? Jaką historię o sobie, o innych, o świecie sobie opowiadasz?

Praktykując Pozytywna Neuroplastyczność możemy przebudować swój mózg by wspierał nas w życiu w dobrostanie i poczuciu szczęście. Codziennie doświadczamy mikro momentów dobra lecz nawykowo je pomijamy lub wypieramy. Czas do zmienić by zadbać o siebie ale i o swoje dzieci i wyposażyć je w zasoby potrzebne do świadomego i szczęśliwego życia.

Warsztat opiera się na metodzie Pozytywnej Neuropatyczności stworzonej przez  amerykańskiego neuropsychologa Rick’a Hansona, autora ksiażek „Szczęśliwy mózg” i  „Rezyliencja”, wykładowcy Greater Good Science Center  (Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley).

W trakcie warsztatu:

  • dowiesz się czym jest Pozytywna Neuroplastyczność i dlaczego jej praktyka przynosi dużo dobra Tobie, Twoim dzieciom i rodzinie
  • poznasz sposoby by zmienić pętlę negatywizmu w naszym mózgu w pętlę pozytywów
  • dowiesz się jak zmienić chwilowe korzystne/dobre doświadczenie w trwałą strukturę neuronalną
  • dowiesz się jak praktyka kilka razy dziennie po ok 30 sekund może budować nasze silne strony

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w ich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Joanna Berendt – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, akredytowany coach PCC ICF. Prowadzi szkolenia z komunikacji, coachingu oraz budowania relacji i przywództwa. Towarzyszy w rozwoju menadżerom, organizacjom, przedsiębiorcom, rodzinom i szkołom. Od lat działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, szacunek, zaufanie oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Jest współautorką wielu książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC.

Kiedy: czwartek, 15.10, w godz. 17:30-20:30

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach. Jeśli nie dostaniecie od nas wiadomości to prosimy o kontakt, wcześniej sprawdźcie, czy mail nie wpadł do spamu.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców, mieszkańców Warszawy, a w szczególności mieszkańców Mokotowa

Warsztaty są częścią projektu „Akadmia Świadomego Rodzicielstwa” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zapisy na zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 12.10 o godzinie 20:00.

Miejsce:  

  • 15 października 2020
    17:30 - 20:30
Skip to content