z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy Was na spacer z uważnością. Prosimy o przemyślane zapisy – spotkanie odbywa się w kameralnym, kilkuosobowym gronie.

Podczas spaceru wykonamy kilka ćwiczeń, skupiających uwagę na naszym ciele i zmysłach. Celem spaceru jest pogłębienie kontaktu z samym sobą, zwiększenie samoświadomości oraz ćwiczenie umiejętności bycia tu i teraz. Będzie też przestrzeń na dzielenie się doświadczeniem z wykonywanych ćwiczeń.

Spacerować będziemy w Łazienkach Królewskich. Spotykamy się o godzinie 17:30, dokładne miejsce podamy w mailu. Prosimy o punktualność.

Badania pokazują, że praktykowanie uważności zmniejsza naszą podatność na stres. Pomaga także uwolnić się od bycia wciąganym w automatyczne reakcje na myśli, uczucia i wydarzenia (Segal et al., 2002). Dzięki temu możemy nie tylko być bardziej świadomi siebie, ale także lepiej zadbać o relacje z innymi.

Więcej o uważności możecie poczytać tutaj: http://mindinstitute.com.pl/mindfulness-definicja-i-proba-okreslenia/

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Kiedy: środa 27.09, godz. 17:30-19:00, prosimy o przemyślane zapisy – spacer odbywa się w kameralnym, kilkuosobowym gronie, zapisz się tylko wtedy, gdy masz pewność, że możesz uczestniczyć

Gdzie: Łazienki Królewskie, dokładne miejsce spotkania podamy w mailu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy osoby dorosłe, mieszkańców Warszawy, w szczególności Śródmieścia


Spacer poprowadzi Agnieszka Amborska – certyfikowany trener, ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA, uczęszczała do Szkoły Trenerów Dramy, ukończyła 8-tygodniowy Trening Uważności w The Mind Institute (prowadzenie: Julia E. Wahl i Magdalena Mazurkiewicz) Lubi z łagodnością i otwartością towarzyszyć uczestnikom swoich warsztatów w procesie życiowych zmian – w rozwoju asertywności, umiejętności komunikacji, a także w lepszym radzeniu sobie ze złością i stresem. Inspiruje do przemyśleń i odkrywania prawdy o sobie, pokazuje narzędzia, rozbudza motywację do działania. Prowadzeniem szkoleń i warsztatów zajmuje się od 2004 roku. Jest szefową Fundacji RoRo, współtworzy także projekt skierowany do dzieci pracowniaeksperymentu.pl  Ma męża i trójkę dzieci, lubi pływać i chodzić na spacery.


Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do poniedziałku 25 września.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Spacer jest częścią projektu „Rodzinne Śródmieście – wspieranie działań w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii i przemocy w rodzinie, edycja 2” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście.

  • 27 września 2023
    17:30 - 19:00
Skip to content