z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

NIESTETY WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAJĘTE. ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ POD ADRESEM: warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy wpisać „Spacer – Wola”, a w treści informację o liczbie zapisywanych dzieci oraz numer telefonu. Skontaktujemy się sms-owo, jeśli zwolni się miejsce.

Lubicie tajemnicze wskazówki, ciekawe opowieści i wspólne wędrowanie? Jeśli tak, to zapraszamy na rodzinny spacer po starej Woli. Podczas spaceru będziemy szukać ukrytych wiadomości, bawić się w detektywów i rozwiązywać zagadki. Dowiemy się, kiedy po warszawskich ulicach jeździły parówki, co koty mają wspólnego z warszawskimi drogami, a konie z tramwajami. Pobawimy się w kalambury, umeblujemy mini-mieszkanie, sprawdzimy czy na ulicy Chłodnej naprawdę jest chłodno i zobaczymy, gdzie w dawnej Warszawie można było za jednym zamachem kupić papugę, rower, gwoździe, pyzy i pączki.

Spacer jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Termin: środa 23.08, godz.17.00-18.30

Start spaceru: w okolicach budynku Spark, aleja „Solidarności” 173; dokładne miejsce startu prześlemy w wiadomości przed spacerem w specjalnej, tajemniczej wiadomości 😉

Dla kogo: dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami

UWAGA! W przypadku deszczowej/burzowej pogody spacer zostanie przełożony na inny termin.

Spacer poprowadzi Ania Lipiec – przewodniczka, fotografka, autorka rodzinnych gier miejskich oraz ilustrowanych map dla najmłodszych. Od wielu lat prowadzi spacery i warsztaty varsavianistyczne dla dzieci. Jej pasją jest opowiadanie o Warszawie i jej sekretach. Uwielbia chodzić po mieście i obserwować, jak się ono zmienia. Jako fotografka szuka specyficznego klimatu stolicy, który stara się uchwycić na zdjęciach. Jest współautorką projektu „Ahoj Wisło”, gry planszowej „W Rejs” oraz książki przyrodniczej dla dzieci „Wokół Kamienia”. Stworzyła serię ilustrowanych spacerowników dla rodzin z dziećmi „Czytamy miasto”. Autorka tekstów na blogu DzienDobryWarszawo.pl, w których pokazuje stolicę z mniej oczywistej strony.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do piątku 18 sierpnia.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Spacer jest częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 23 sierpnia 2023
    17:00 - 18:30
Skip to content