z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy wszystkich, którzy nie byli na naszym wiosennym spacerze. Zapisując jedną rodzinę zarezerwujcie jedno miejsce.

Lubicie tajemnicze wskazówki, ciekawe opowieści i wspólne wędrowanie? Jeśli tak, to zapraszamy na rodzinny spacer z grami i zagadkami po wolskich ulicach. Podczas spaceru pobawimy się w podchody, odnajdziemy ukryte przedmioty i rozwiążemy zagadki. Dowiemy się, kiedy po warszawskich ulicach jeździły parówki, co koty mają wspólnego z warszawskimi drogami, a konie z tramwajami. Zobaczymy, gdzie mieszkają warszawskie pszczoły i gdzie w dawnej Warszawie można było za jednym zamachem kupić papugę, samochód i bigos.

Spacer poprowadzi Ania Lipiec – przewodniczka, fotografka, autorka rodzinnych gier miejskich oraz ilustrowanych map dla najmłodszych. Od wielu lat prowadzi spacery i warsztaty varsavianistyczne dla dzieci. Jej pasją jest opowiadanie o Warszawie i jej sekretach. Uwielbia chodzić po mieście i obserwować, jak się ono zmienia. Jako fotografka szuka specyficznego klimatu stolicy, który stara się uchwycić na zdjęciach. Jest współautorką projektu „Ahoj Wisło”, gry planszowej „W Rejs” oraz książki przyrodniczej dla dzieci „Wokół Kamienia”. Stworzyła serię ilustrowanych spacerowników dla rodzin z dziećmi „Czytamy miasto”. Autorka tekstów na blogu DzienDobryWarszawo.pl, w których pokazuje stolicę z mniej oczywistej strony.

Spacer jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Termin: niedziela 16.10, godz.10.30-12.00

Start spaceru: pod zajezdnią tramwajową na Woli od strony ulicy Siedmiogrodzkiej (naprzeciwko ul. Siedmiogrodzkiej 5)

Dla kogo: dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do środy 12 października.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Spacery są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

UWAGA! W przypadku deszczowej pogody spacer zostanie przełożony na inny termin

  • 16 października 2022
    10:30 - 12:00
Skip to content