z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   Park Moczydło

Adres:
Park Moczydło

Cieszymy się, że zainteresował Was nasz spacer. 🙂 Zanim się na niego zapiszecie, upewnijcie się proszę, że na pewno możecie wziąć w nim udział.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie byli na naszym kwietniowym spacerze.

Zapisując jedną rodzinę zarezerwujcie jedno miejsce.

Jak pachnie niedzielne przedpołudnie w warszawskim parku? Ile odcieni zieleni ma wiosna? Co piszczy w wiosennej trawie? O czym szumi wierzba? Na naszym spacerze wyostrzymy wszystkie zmysły. Będziemy słuchać uważniej, obserwować baczniej, oddychać głębiej. Będziemy skakać, turlać się, leżeć na trawie, słuchać ciszy i ptaków, oglądać zwierzęcy mikroświat przez lupę, łaskotać się trawą i grać w gry podwórkowe. Przekonamy się, jak wiele ciekawych obserwacji przyrodniczych można dokonać podczas rodzinnego spaceru i ile tajemnic oraz ciekawostek kryją w sobie wolskie parki. 

Spacer poprowadzi Ania Lipiec – przewodniczka, fotografka, autorka rodzinnych gier miejskich oraz ilustrowanych map dla najmłodszych. Od wielu lat prowadzi spacery i warsztaty varsavianistyczne dla dzieci. Jej pasją jest opowiadanie o Warszawie i jej sekretach. Uwielbia chodzić po mieście i obserwować, jak się ono zmienia. Jako fotografka szuka specyficznego klimatu stolicy, który stara się uchwycić na zdjęciach. Jest współautorką projektu „Ahoj Wisło”, gry planszowej „W Rejs” oraz książki przyrodniczej dla dzieci „Wokół Kamienia”. Stworzyła serię ilustrowanych spacerowników dla rodzin z dziećmi „Czytamy miasto”. Autorka tekstów na blogu DzienDobryWarszawo.pl, w których pokazuje stolicę z mniej oczywistej strony.

Spacer jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Kiedy: niedziela, 28 sierpnia, godz. 13.00-14.30

Miejsce: Park Moczydło, start przy ławkach, przy wejściu do parku od strony skrzyżowania ulic: Górczewskiej i Deotymy

Dla kogo: dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do środy 24 sierpnia.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 28 sierpnia 2022
    13:00 - 14:30
Skip to content