z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zaburzenia nastroju u dzieci pojawiają się coraz częściej.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zapraszamy na spotkanie wykładowo-warsztatowe na temat depresji dzieci i młodzieży. Porozmawiamy o tym czym są zaburzenia nastroju (i sam nastrój), czym różni się depresja dorosłych od depresji dzieci i młodzieży. Omówimy sygnały ostrzegawcze i sposoby reagowania na nie. Zastanowimy się co chroni, a co zwiększa szanse wystąpienie depresji u dzieci.

Będziemy rozmawiać o tym co robić, a czego nie, kiedy zauważamy obniżony nastrój u dziecka, jak odróżnić depresję jako chorobę od smutku, lenistwa, zmian rozwojowych czy innych chorób.

Zastanowimy się jaki mamy wpływ na nastrój naszego dziecka, jak być wsparciem osoby w depresji i jak sobie radzić z własnymi trudnymi emocjami w tej sytuacji, a także kiedy i gdzie szukać pomocy.

 

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim i psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Przez wiele lat wspierała rodziców w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów jako mediator rodzinny, prowadziła warsztaty psychoedukacyjne dla dorosłych. Obecnie wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli jako psycholog i pedagog szkolny, prowadzi treningi funkcji poznawczych dla dzieci i seniorów i warsztaty dla rodziców. Ma męża i 9-letnią córkę.

Kiedy: środa, 4.11, godz. 18:00-21:00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców, mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Miejsce:  

  • 4 listopada 2020
    18:00 - 21:00
Skip to content