z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

NIESTETY WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAJĘTE. ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ POD ADRESEM: warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy wpisać „Zabawy sensoryczne”, a w treści informację o liczbie zapisywanych dzieci oraz numer telefonu. Skontaktujemy się sms-owo lub mailowo, jeśli zwolni się miejsce.

Na spotkanie można przyjść z małym dzieckiem.

Każdy opiekun małego dziecka słyszał o zabawach sensorycznych i o tym, że są ważnym elementem w rozwoju dzieci. Istnieje także bogata oferta zajęć sensorycznych dla małych dzieci, w której można się pogubić. Podczas warsztatów spojrzymy na aktywności sensoryczne z perspektywy dziecka i jego potrzeb rozwojowych – na spotkanie można przyjść z małym dzieckiem i poobserwować je w kontakcie z proponowanymi aktywnościami.  Powiemy sobie, jak uczą się małe dzieci, na czym polega integracja zmysłów i jak sensownie wspierać dzieci w tych procesach. Poszukamy wspólnie pomysłów, na konkretne aktywności sensoryczne. Skorzystamy też z dorobku Marii Montessori, która zmysły uznała za klucz do umysłu dzieci. Po warsztacie termin „sensoryka” stanie się jasny. Zaczynając od teorii przejdziemy do praktyki – stworzymy zbiór aktywności, które każdy będzie mógł wykorzystać w domu.

Spotkanie jest bezpłatne.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Termin: czwartek 16.03, godz. 10.00-12.15

Miejsce: MAL „Kotłownia”, ul. Jana Olbrachta 9

Dla kogo: rodzice/opiekunowie (na zajęcia można przyjść z dzieckiem)

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i animatorka kultury (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po uzupełnieniu wykształcenia (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym, posiada uprawnienia z oligofrenopedagogiki (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 'Uniterra” w Poznaniu) i do prowadzenia nieprofesjonalnych grup teatralnych. Po licznych kursach doskonalących warsztat pracy nauczyciela małego dziecka, np terapia ręki I i II stopnia. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała pracując w dziecięcych teatrach, żłobkach i klubach malucha. Była managerką kawiarni i księgarni dla dzieci, koordynatorką projektów edukacyjnych w  teatrze,  placówkach komercyjnych i oświatowych oraz organizacjach pozarządowych. Od ponad 7 lat prowadzi m.in. autorskie grupy zabawowe dla dzieci do 3 roku życia „Domowy plac zabaw  i zajęcia matematyczne „Gry matematyczne” dla dzieci wczesnoszkolnych i starszych przedszkolaków w Fundacji Roro. Jest nauczycielką i dyrektorką przedszkola. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do poniedziałku, 13 marca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 16 marca 2023
    10:00 - 12:15
Skip to content