z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

“Samoregulacja to jest świadomość tego co Ci robią poszczególne czynności, sytuacje i wybieranie sobie z tego repertuaru tego co Ci jest potrzebne.”  Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Samoregulacja to proces, który jest nam dostępny od dnia urodzin i obejmuje pracę całego organizmu. Nie zawsze zauważamy, że zachowania po które sięgamy mają na celu regulowanie się. Czasem nie znamy swoich stresorów.

W czasie tego spotkania porozmawiamy o:

  • tym, czym różni się samoregulacja od samokontroli,
  • tym jak zostać detektywem stresorów i stresu 
  • jak domykać reakcję stresową i jak wspierać w tym dzieci.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli (ważna jest gotowośc do włączenia kamerki), słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.

Warsztaty poprowadzi Sylwia Włodarska – mediatorka w nurcie nvc, trenerka empatycznej komunikacji. Absolwentka studiów podyplomowych “Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, Współzałożycielka Fundacji RoRo. Prywatnie mama Trójcy, która jest   niewyczerpanym, choć często wyczerpującym źródłem inspiracji.  Jest naczelną szczęściarą na blogu paniswojegoszczescia.pl  oraz organizatorką konferencji online dla rodziców Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: środa, 15.12.2021, godz. 10:30 – 13:30. Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w tym spotkaniu udział i masz na to czas

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymają Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach. Wpada czasem do spamu, prosimy o sprawdzenie:)

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

  • 15 grudnia 2021
    10:30 - 13:30
Skip to content