z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Zapraszamy na warsztaty skierowane do samodzielnych rodziców.

Czy wychowanie w pojedynkę jest wyczerpujące? Nie zawsze, czasem trudniej się dogadać w parze pod jednym dachem. Ale jest inne i wymagające – umysłowo i emocjonalnie. Mniej jest utartych wzorców, a więcej stereotypowych obaw i wymagań – że, w jednej osobie nie da się zmieścić mamy i taty, że matka syna powinna nauczyć się grać w nogę, a ojciec córki pleść warkocze. Inne są pułapki i czasem trudno dostrzec zasoby i mocne strony – własne i dziecka.

Jeśli czasem:

– podzielasz te troski, szukasz sposobów by dziecko nabierało pełnego wachlarza umiejętności potrzebnych w życiu,

– brakuje ci inspiracji, jak wydobyć siłę do życia pełną piersią, widzisz głównie wady i braki waszej sytuacji,

– stoisz na rozdrożu i nie wiesz, jak pogodzić własne życie prywatne, nową miłość z odpowiedzialnością za dziecko

to ten warsztat jest dla Ciebie!

UWAGA – warsztat NIE JEST przeznaczony dla osób znajdujących się aktualnie w sytuacji okołorozstaniowej, będących w konflikcie z drugim rodzicem o ustalenie opieki i kontaktów z dzieckiem – program nie daje możliwości zaopiekowania się emocjami i problemami zazwyczaj towarzyszącymi takim sytuacjom (tutaj polecamy kontakt z Fundacją Rozwód? Poczekaj!)

Program:

I spotkanie:

Integracja, oczekiwania, pytania, analiza zasobów dziecka

II spotkanie

Wyzwania i emocje samodzielnego rodzica, jak uruchamiać zasoby

III spotkanie

Zmiany: Dorastanie dziecka, nowa miłość w życiu rodzica. Oddalanie się i splątanie.

Metody pracy: dyskusje w podgrupach, ćwiczenia i autoanaliza, prezentacja i mini wykład, wizualizacja

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Kałaska – psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności wychowawczych, dr psychologii. Wykładała na uczelni, pracowała w warszawskich szkołach i przedszkolu, aktualnie w poradni psychologiczno-pedagogicznej.  Obecnie pracuje ericksonowsko i systemowo z rodzicami i parami doświadczającymi trudności wychowawczych i konfliktów w relacjach rodzicielskich – zwłaszcza w nietypowych układach rodzinnych (rodzic samodzielny, rodzina patchworkowa), współpracuje z Fundacją Rozwód? Poczekaj, Poradnią Ananasy i Ośrodkiem JA. Prywatnie miłośniczka reportażu i podróży z plecakiem po Azji i Afryce, mama dziewczynki i macocha chłopca.

Termin: 3.12 – piątek, godz. 18:00 – 20:15, 4.12 – sobota, godz. 10:00-12:15 i 10.12 – piątek, godz. 18:00-20:15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online na platformie ZOOM, dzień przed nim otrzymacie od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Koszt: zajęcia są bezpłatne

Dla kogo:  zapraszamy rodziców, mieszkańców Warszawy, a w szczególności Mokotowa

***

Warsztaty jest częścią projektu „Przestrzeń dla rodziny edycja 5”, zadanie finansowane ze źródeł m.st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.

  • 3 grudnia 2021
    18:00 - 20:15
Skip to content