z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
ul. Grójecka 109, Warszawa, Polska

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział – warsztaty są cyklem 4 spotkań w poniedziałki: 20 i 27 listopada oraz 4 i 11 grudnia. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca (oczywiście rozumiemy choroby i nieprzewidziane sytuacje).

Zapraszamy na cykl czterech spotkań (stanowiących całość); każde z nich trwa około 1,5 h (2*45 min z przerwą).

Kiedy: 20 i 27 listopada oraz 4 i 11 grudnia w godzinach 17:00-18:40

Spotkania są bezpłatne. Obowiązują zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Warsztaty oferujemy przede wszystkim dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym (4-8 klasa, około 10-14 lat). Do aktywnego udziału zapraszamy też rodziców – wspólne poznawanie i ćwiczenie mnemotechnik jest nie tylko świetną i przydatną zabawą, okazją do bycia razem w nowym doświadczeniu, ale także zwiększa szanse na stosowanie przez dzieci/młodzież poznanych technik.

Co będziemy robić?

W formie kreatywnych wyzwań poznamy kilka technik pamięciowych (mnemotechnik) pozwalających łatwo i trwale zapamiętać różnego rodzaju informacje: piny, numery telefonów, daty, listy słów i wyrażeń, skomplikowane i bezpieczne hasła i inne pomocne w nauce szkolnej, ale i w codziennym życiu.

Dowiemy się przy okazji jak działa pamięć, czym jest uwaga i jaki mamy na nie wpływ. Przy tym wszystkim pozwolimy naszym umysłom na odrobinę szaleństwa i nieszablonowe myślenie.

Cykl może być inspiracją do dalszego rozwoju, ale zostawi każdego z uważnych uczestników z pakietem bardzo praktycznych narzędzi ułatwiających naukę i codzienne funkcjonowanie.

Warsztaty są przygotowane w bardzo elastycznej formule. W zależności od potrzeb i możliwości Uczestników szczegółowy plan może ulegać zmianom. Być może niektóre wyzwania będą wymagały więcej czasu, inne okażą się znane i będziemy mogli zagłębić się w mniej poznane obszary.

Na każdych zajęciach będziemy też wykonywać ćwiczenia szczególnie wymagające wobec uwagi, szybkości reakcji, pamięci roboczej czy kreatywności – być może staną się zachętą do dalszych treningów umysłu.

Spotkanie poprowadzi Iwona Osik –  psycholog, pedagog, trener umiejętności poznawczych

Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi psychoedukację z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako psycholog i pedagog szkolny. Zaprasza też na zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i dorosłych.

  • „Rusz głową” – zajęcia edukacyjne z zakresu technik efektywnej nauki finansowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy
  • Informacje o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć prosimy zgłaszać na adres warsztaty@fundacjaroro.org do 12.11.
  • Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

link do strony zrzutka.pl/d2v3d3

 

 

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY:

  • jeden zapis dotyczy wszystkich spotkań
  • jeśli planujesz zapisać jedynie dziecko, zaznacz w rezerwacji 1 bilet; jeśli i Ty chcesz uczestniczyć w zajęciach, zaznacz 2 bilety

 

 

 

  • 20 listopada 2023
    17:00 - 18:40
Skip to content