Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno możesz wziąć w nich udział – warsztaty są cyklem 4 spotkań w poniedziałki: 20 i 27 listopada oraz 4 i 11 grudnia. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca (oczywiście rozumiemy choroby i nieprzewidziane sytuacje).
Zapraszamy na cykl czterech spotkań (stanowiących całość); każde z nich trwa około 1,5 h (2*45 min z przerwą).
Kiedy: 20 i 27 listopada oraz 4 i 11 grudnia w godzinach 17:00-18:40
Spotkania są bezpłatne. Obowiązują zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.
Warsztaty oferujemy przede wszystkim dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym (4-8 klasa, około 10-14 lat). Do aktywnego udziału zapraszamy też rodziców – wspólne poznawanie i ćwiczenie mnemotechnik jest nie tylko świetną i przydatną zabawą, okazją do bycia razem w nowym doświadczeniu, ale także zwiększa szanse na stosowanie przez dzieci/młodzież poznanych technik.
Co będziemy robić?
W formie kreatywnych wyzwań poznamy kilka technik pamięciowych (mnemotechnik) pozwalających łatwo i trwale zapamiętać różnego rodzaju informacje: piny, numery telefonów, daty, listy słów i wyrażeń, skomplikowane i bezpieczne hasła i inne pomocne w nauce szkolnej, ale i w codziennym życiu.
Dowiemy się przy okazji jak działa pamięć, czym jest uwaga i jaki mamy na nie wpływ. Przy tym wszystkim pozwolimy naszym umysłom na odrobinę szaleństwa i nieszablonowe myślenie.
Cykl może być inspiracją do dalszego rozwoju, ale zostawi każdego z uważnych uczestników z pakietem bardzo praktycznych narzędzi ułatwiających naukę i codzienne funkcjonowanie.
Warsztaty są przygotowane w bardzo elastycznej formule. W zależności od potrzeb i możliwości Uczestników szczegółowy plan może ulegać zmianom. Być może niektóre wyzwania będą wymagały więcej czasu, inne okażą się znane i będziemy mogli zagłębić się w mniej poznane obszary.
Na każdych zajęciach będziemy też wykonywać ćwiczenia szczególnie wymagające wobec uwagi, szybkości reakcji, pamięci roboczej czy kreatywności – być może staną się zachętą do dalszych treningów umysłu.
Spotkanie poprowadzi Iwona Osik – psycholog, pedagog, trener umiejętności poznawczych
Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi psychoedukację z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako psycholog i pedagog szkolny. Zaprasza też na zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i dorosłych.
- „Rusz głową” – zajęcia edukacyjne z zakresu technik efektywnej nauki finansowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy
- Informacje o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć prosimy zgłaszać na adres warsztaty@fundacjaroro.org do 12.11.
- Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY:
- jeden zapis dotyczy wszystkich spotkań
- jeśli planujesz zapisać jedynie dziecko, zaznacz w rezerwacji 1 bilet; jeśli i Ty chcesz uczestniczyć w zajęciach, zaznacz 2 bilety
- 20 listopada 2023
17:00 - 18:40
Najnowsze komentarze