z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzinę. Dziękujemy. 

Zapisując jedną rodzinę zarezerwujcie jedno miejsce.

Lubicie tajemnicze wskazówki, ciekawe opowieści i wspólne wędrowanie? Jeśli tak, to zapraszamy na rodzinny spacer z grami i zagadkami po wolskich uliczkach. Podczas spaceru będziemy szukać zagubionych torów tramwajowych, meblować mieszkanie, bawić się w podchody i rozwiązywać zagadki. Dowiemy się, kiedy po warszawskich ulicach jeździły parówki, co koty mają wspólnego z warszawskimi drogami, a konie z tramwajami.
Sprawdzimy też czy na ulicy Chłodnej naprawdę jest chłodno, a na ulicy Wroniej poszukamy wron. Dowiemy się też, co oznacza „strutututu pęczek drutu” i fiksum dyrdum”. 😉

Spacer jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na spacer prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Spacery są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Spacer poprowadzi Ania Lipiec – przewodniczka po Warszawie, autorka rodzinnych gier miejskich i ilustrowanych map Warszawy. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem spacerów oraz warsztatów varsavianistycznych dla dzieci. Współautorka projektu „Ahoj Wisło”, gry planszowej „W Rejs” oraz książki przyrodniczej dla dzieci „Wokół Kamienia”. Stworzyła serię ilustrowanych spacerowników dla rodzin z dziećmi „Czytamy miasto”. Autorka tekstów na
blogu DzienDobryWarszawo.pl, w których pokazuje stolicę z mniej oczywistej strony.

Dla kogo: Zapraszamy rodziny z dziećmi (szczególnie w wieku 4-6 lat). Przy zapisach, wybieramy miejsca tylko dla dzieci, opiekunowie są przypisani do dzieci.
Kiedy: sobota,11 grudnia, godz. 12.45-14.15
Start: zaczynamy na skwerze ks. J. Popiełuszki, na wysokości ulicy Chłodnej 20

UWAGA! W przypadku deszczowej pogody spacer zostanie przełożony na inny termin.

 

  • 11 grudnia 2021
    12:45 - 14:15
Skip to content