z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Na najbliższych zajęciach powstaną DYNIOWE LAMPIONY, idealna ozdoba na jesienny czas!

Zapraszamy na spotkania z rodzinnymi działaniami twórczymi, podczas których z  prostych materiałów plastycznych, darów natury lub z pozornie niepotrzebnych rzeczy lub nawet śmieci powstaną nowe rzeczy!  Materiałem do zabaw i prac twórczych może okazać się wszystko. Damy Wam pretekst do pójścia na spacer lub do przejrzenia kątów w domu, zastanowienia się nad wyrzucanymi przedmiotami i dostrzeżenia w  nich potencjalnego materiału do działań twórczych.  Zajęcia adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Zapraszamy!

Zapisując się na zajęcia przygotujcie: na jeden lampion – słoik, który kształtem najbardziej przypomina Wam dynię; płynne farby: pomarańczową  lub żółtą i czerwoną do stworzenia pomarańczowej; pisak do malowania po szkle lub mazaki permanentne, kartki papieru, nożyczki,klej typu Magik, podgrzewacz – świeczkę.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Termin: PIĄTEK 29.10.2021, godz. 17.00 – 17.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo mailem link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Link czasem wpada do Spamu – warto sprawdzić:)

Dla kogo: dzieci 4-6 lat i ich opiekunowie.

  • 29 października 2021
    17:00 - 17:45
Skip to content